Ruszył przetarg na wykonawcę przebudowy Targu w Błoniu. Wczoraj odbyło się spotkanie Rady Miejskiej z projektantem miejsca, w którym mieszkańcy miasta robią zakupy. Łącznie na inwestycję przy ul. Narutowicza przeznaczonych jest 6 i pół miliona złotych. Gmina liczy także na pozyskanie dodatkowych środków ze źródeł zewnętrznych.

Wielu mieszkańców Błonia miało obawy, że Targ zmieni swe pierwotne przeznaczenie i stanie się placem zabaw, a co za tym idzie blisko stu sprzedawców straci pracę. – Każdy z nich nadal będzie miał swoje miejsce, ponieważ przestrzeń dla lokalnych handlarzy nie ulegnie zmniejszeniu, wbrew dochodzącym do Państwa głosom. Handel będzie możliwy z samochodów (40-50 miejsc), z pawilonów oraz z miejsc pod dachem (ponad 1000 m²) – uspokaja na swoim profilu Fb Jakub Bargieł, błoński radny.

Teren Targu zostanie wzbogacony o przestrzeń dla rodzin i najmłodszych. W zamierzeniach ma to być nowe miejsce spotkań lokalnej społeczności. Nie zabraknie wspomnianego wcześniej placu zabaw (o powierzchni 200 m²), ale gdyby zabrakło miejsca dla handlarzy, może on zostać zlikwidowany. Gruntowna przebudowa zakłada również wydłużenie ulicy Narutowicza, przy której przewidziano 50 miejsc parkingowych.

Po wyłonieniu zwycięzcy w przetargu, prace ruszą pełną parą. Planowane zakończenie inwestycji to 2022 rok. Powierzchnia całkowita Targu będzie wynosić wtedy ponad 6000 m².
W naszej galerii znajdziecie Państwo wizualizację tego, jak będzie wyglądał nowy Targ

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowe oblicze błońskiego Targu


To może Cię zainteresować: