W ostatnich dniach pojawiła się mapa punktów konsultacji ustawy o Metropolii Warszawskiej. Co prawda nieznane są jeszcze ich terminy, ale zastanawiające jest to, że większość punktów w naszej okolicy, nie pokrywa się z obiektami administracji państwowej, czy samorządowej, a… kościelnej. Czy okolice kościołów to dobre miejsca do konsultacji ustaw?

W ostatnich dniach upubliczniona została witryna internetowa „Konsultacje. Metropolia Warszawska”. Start witryny, podobnie jak cały projekt od razu zaowocował ciekawymi błędami. Do planowanej metropolii dołączono gminy Żabia Wola i Leszno, które później usunięto.

Niestety na dzień dzisiejszy z uruchomionej witryny nie dowiemy się niczego nowego. Co prawda wyznaczono punkty konsultacyjne, niestety nie wiadomo kiedy będą przeprowadzane w nich konsultacje.

Ciekawy jest natomiast klucz doboru miejsc konsultacji. Posłowie PiS konsultować będą nową ustawę nie w budynkach administracji publicznej a w pobliżu kościołów. Czy ta ustawa wprowadzi nowy trend, dzięki któremu najważniejsze ustawy państwowe konsultowane będą po niedzielnych mszach ?

Polub nas na Facebook