Z pewnością wielu z Państwa ucieszy informacja o uzyskaniu przez gminę ostatecznej decyzji Pozwolenia na Budowę Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie” – poinformowała w mediach społecznościowych wójt Gminy Michałowice Małgorzata Pachecka. To oznacza, że już niebawem mieszkańcy zyskają kolejne miejsce integracji i wydarzeń społeczno-kulturalnych.

Koncepcja CIK w Komorowie została wybrana w konkursie zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Spośród 52 nadesłanych prac, wybrano do realizacji koncepcję, która zdobyła II nagrodę, a przygotowana została przez Natalię Wilczak, Małgorzatę

Wiśniewską i Marka Kucińskiego. Założeniem projektu jest wpisanie w zieleń drewnianego piętrowego budynku, który dostosowany będzie dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób niedowidzących. Złożony on będzie z pięciu modułów, a każdy pełnić będzie inne funkcje. Znajdzie się tu miejsce na salę ekspozycyjną do organizacji wystaw i spektakli, część przeznaczoną na warsztaty i ekspozycję prac uczestników zajęć, kawiarnię i salę gimnastyczną z przebieralnią i magazynami, salę kinową i multimedialną oraz część przeznaczoną na pomieszczenia techniczne, sanitarne, administracyjne i pomocnicze. Wszystkie części będą połączone przestronnym holem, łączącym się z zielenią w parku miejskim, co stanowić będzie naturalną kontynuację założeń urbanistycznych Miasta Ogrodu. Przestronności dodają również świetliki galeriowe i duże okna, które zapewnią naturalne oświetlenie, a dodatkowo stanowić mają żywą galerię wydarzeń kulturalnych.

Zmieni się również otoczenie nowego Centrum Kultury. Zagospodarowanie terenu oparte będzie na kompozycji alejek parkowych pomiędzy tarasowym układem rabat. Pośrodku znajdować się będzie plac zabaw, złożony z naturalnych, drewnianych elementów, a przy alejkach będą drewniane ławy. Po zwężeniu ulicy Kolejowej, wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa oraz parking na 38 miejsc, w tym 2 przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnościami. Sama zieleń w większości zachowana będzie w takim stanie, jak jest obecnie. Zakłada się usunięcie obumarłych drzew i przesadzenie sadzonek jarzębu szwedzkiego. Nowe nasadzenia stanowić będą trawy, byliny i krzewy.
Teraz kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu i oczekiwanie na wykonawcę tego zadania.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: