Za 3 przestępstwa i 3 wykroczenia w ruchu drogowym odpowie 38-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Kierowca citroena najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie porzucił samochód i oddalił się. Dzięki determinacji policjantów został szybko ustalony. Mężczyzna w organizmie miał ponad promil alkoholu, a w portfelu narkotyki. Usłyszał zarzuty karne niewykonania polecenia policjanta, kierowania w stanie nietrzeźwości i posiadania mefedronu. Odpowie także za przekroczenie prędkości jazdy, niezastosowanie się do poleceń funkcjonariusza i kierowanie autem niedopuszczonym do ruchu.

Problemy 38-latka zaczęły się od kontroli drogowej, którą próbowali przeprowadzić grodziscy policjanci w Milanówku, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości przez kierującego citroenem o 65 km/h. Jednak kierowca nie wykonał poleceń policjanta drogówki do zatrzymania się i pojechał dalej. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Kilka ulic dalej ujawnili stojący samochód, w którym nie było już kierowcy. Funkcjonariusze szybko sprawdzili auto w policyjnych systemach, jednak nie uzyskali odpowiedzi, kto kierował pojazdem bez badań technicznych. Dociekliwi policjanci dokładnie sprawdzili wnętrze citroena, ujawniając przedmioty, które mogły doprowadzić do ustaleni danych kierowcy. Natychmiast potwierdzili miejsce zamieszkania właściciela znalezionych rzeczy i pojechali go tam zatrzymać.

Podczas dojazdu pod ustalony adres policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który pospiesznie szedł ulicą. Po jego legitymowaniu potwierdzili, że jest to poszukiwany kierowca. Dokładna kontrola 38-latka ujawniła ponadto, że ma on w portfelu torebkę z podejrzanym białym proszkiem. Badanie substancji wykazało, że jest to mefedron. Mężczyzna został poddany także kontroli stanu trzeźwości. W jego organizmie stwierdzony został ponad promil alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód trafił na parking depozytowy. Wykonane przez policjantów z Milanówka czynności pozwoliły na przedstawienie 38-latkowi trzech zarzutów karnych- niezatrzymania się do kontroli, kierowania autem w stanie nietrzeźwości i posiadania substancji psychotropowej. Odpowie także za przekroczenie prędkości, nizastosowanie się do poleceń funkcjonariusza na drodze i kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Na miejscu zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: