Niedawno pisaliśmy o zakończonej modernizacji targowiska w Brwinowie, oraz o planach modernizacji targu w Błoniu. Dziś prezentujemy Państwu wizualizacje targowiska w Milanówku. Czy jeszcze w tym roku zrobimy zakupy na zmodernizowanym placu?

W ostatnich latach targowiska w naszej okolicy przechodziły kolejno metamorfozę. Wiązało się to w dużej mierze z pozyskanymi na ten cel środkami. Pierwsze odmienione zostało targowisko w Grodzisku Mazowiecki. Pod koniec zeszłego roku oddane kupcom i mieszkańcom zostało targowisko w Brwinowie. Teraz coraz większymi krokami zbliża się remont milanowskiego Targu.

Targowisko to od wielu lat nie spełnia standardów zarówno estetycznych, jak higienicznych. Metalowe i drewniane budki, każda w innym rozmiarze i stylu sprawiają wrażenie chaosu. Sama infrastruktura też pozostawia wiele do życzenia.

Jak informowaliśmy w połowie zeszłego roku, Milanówek otrzymał dotację z Europejskiego Funduszu Rolnego w wysokości 1 mln zł na ten cel pokryje ona ponad 63% kosztów całej inwestycji. Dzięki dotacji targowisko zostanie utwardzone, ogrodzone i oświetlone za pomocą nowych lamp hybrydowych z oprawami LED oraz wyposażone w sanitariaty i parkingi. Dodatkowo zyska nowe nasadzenia zieleni i elementy małej architektury, a co najmniej połowa stoisk handlowych będzie zadaszona. Wszystko po to, aby stworzyć infrastrukturę służącą promocji i sprzedaży lokalnych produktów.

Prace rozpoczną się już wkrótce. Niestety na czas trwania remontu, tak jak w innych gminach, handel będzie musiał się przenieść w inne miejsce. Dokładną lokalizację poznamy pod koniec marca br. Tymczasem zachęcamy do przejrzenia wizualizacji. Liczymy na Państwa opinie

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Tak będzie wyglądało milanowskie targowisko


To może Cię zainteresować: