Eliminacje do Mistrzostw Świata rozpoczęte

fot. Podkowa Teqball Club

Zawodnicy Podkowa Teqball Club po raz kolejny pokazali swoją dobrą formę. Tym razem brali udział w pierwszym z czterech spotkań w ramach kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, podczas których wyłoniona zostanie reprezentacja Polski w tej dyscyplinie sportowej.

Turniej Top Master Kobyłka Teqball odbył się w ubiegły weekend i był spotkaniem czołowych zawodników i zawodniczek. Po raz pierwszy, oprócz rywalizacji w singlu i deblu mężczyzn,  mogliśmy zobaczyć także rywalizację w parach mieszanych. Wysoki poziom oraz konkurencja sprawiły, że o zwycięstwie decydowały detale i część z reprezentantów Podkowa Teqball Club odpadło we wcześniejszych fazach turnieju. Niemniej jednak aż czterech zawodników z tej drużyny przeszło do fazy medalowej. Są to duet Jan Ochędalski i Franciszek Tusiński oraz zawodnicy Alan Gałecki i Bartłomiej Frańczuk.

W całym turnieju w singlu najlepszymi okazali się Adrian Duszak i Patryk Kamiński, którzy niezmiennie zajmują również pierwsze dwa miejsca w kwalifikacji generalnej. Trzeci w turnieju był natomiast Bartosz Januszewski, który w tabeli obecnie zajmuje 13. miejsce i odnotował awans o 5 miejsc. W deblu natomiast, wśród 16 par, najlepszymi okazali się Adrian Duszak z Bartłomiejem Frańczukiem, Patryk Kamiński i Bartosz Januszewski oraz Alan Gałecki i Grzegorz Staśkiewicz. W deblu mieszanym zagrało 12 par. Pierwsze miejsce zdobyła para Ewa Król i Patryk Kamiński, a kolejne dwa – Alicja Bartnicka i Bartłomiej Frańczuk oraz Klaudia Mindak i Bartosz Januszewski.

Kolejne trzy etapy eliminacji do Mistrzostw Świata 2021 odbędą się w Warszawie, Krakowie i Chełmie.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: