Po 17 miesiącach oczekiwania do podkowiańskiego urzędu wpłynęła decyzja Ministra Kultury w sprawie odwołania złożonego przez Stowarzyszenie Dendropolis. Wcześniej Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zezwolił na dalsze prowadzenie prac związanych z rewitalizacją stawu.

Minister Kultury uchylił decyzję konserwatora i przekazuje ją do ponownego rozpatrzenia. – Ktoś może powiedzieć, że to źle. Owszem, ale nie do końca. – pisze na swojej stronie burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński – Po blisko 2 latach od złożenia projektu zamiennego (później pozytywnie zaopiniowanego) i blisko 17 miesiącach oczekiwania, w końcu wiemy na czym stoimy. Decyzja Ministra nie jest w żadnym stopniu zaskoczeniem. Spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Pomiędzy pisaniem ponagleń, domaganiem się podjęcia działań, przygotowywaliśmy się na taką sytuację. – dodaje burmistrz.

Decyzja ta nie kończy sprawy, ale w końcu po wielu miesiącach umożliwia kolejne działania. Kiedy jest szansa na dokończenie rewitalizacji stawu? Napiszemy o tym w najbliższym numerze gazety.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: