Mamy Mistrza!

Fot. PZTEQ - Polski Związek Teqball

III Mistrzostwa Polski w teqballu zakończyły się wielkim sukcesem młodego zawodnika z Podkowa Teqball Club. Bartłomiej Frańczuk wykazał najlepszą formę w kluczowym momencie i to on sięgnął po najwyższe miejsce na podium w singlu.

Nowy mistrz pokonał przy stole w Krakowie liderów w kwalifikacji generalnej – Adriana Duszaka i Patryka Kamińskiego, którzy zajęli dwa kolejne miejsca w turnieju. Zawodnik z podkowiańskiej drużyny zdobył prawie komplet punktów, bo formę wykazał również w deblu, gdzie złoto wywalczył wraz z Adrianem Duszakiem, a także w grze mieszanej, gdzie w duecie z Alicją Bartnicką zajął drugą pozycję.

W turnieju wzięło udział kilkunastu innych zawodników z Podkowy Leśnej. Wysoką pozycję zajął również duet Alan Gałecki i Mateusz Twarowski, którzy zdobyli brąz w deblu. Bartłomiej Frańczuk awansował o 3 pozycje w kwalifikacji generalnej i zajmuje już 3. miejsce. Teraz walczy o udział w Mistrzostwach Świata. Turniej w Krakowie był trzecim z czterech spotkań kwalifikujących do przyszłorocznych zawodów. Kolejne, ostatnie już spotkanie odbędzie się w grudniu w Chełmie.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: