Dziś o 17.00 w calym kraju rozpoczynają się protesty przeciwko projektom CPK. Jak czytamy w opisie wydarzenia: "Ogólnopolski protest przeciwko projektom CPK to wydarzenie, w którym lokalne społeczności organizują własne protesty przeciw projektom CPK: megalotnisku, projektowanym liniom kolejowym w rozwiązaniach proponowanych przez CPK, proponowanym przebiegom OAW. Jesteśmy za rowojem kraju. Za mądrymi i zrównoważonymi inwestycjami infrastrukturalnymi. Jesteśmy przeciw przeskalowanym inwestycjom, zbędnym wywłaczeniom, ogromnemu zadłużeniu naszego kraju na ich realizację, a także nieposzanowaniu społeczności lokalnych i środowiska".

W proteście uczestniczyć będą oczywiście Gminy Baranów, Teresin i Wiskitki, ale nie tylko. Protest odbędzie się m.in. w Jaktorowie. Gdzie? Na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej (droga nr 719) i ul. Kaski, tuż obok wiaduktu kolejowego w Starych Budach. Mieszkańcy protestować będą również na rondzie w Międzyborowie. "Protestujemy w obronie ludzi i domów. Potrzebne transparenty i dobre hasła. Naróbmy dużo hałasu. Niech zobaczą i usłyszą!" - widzimy na plakatach. Do ogólnopolskiego protestu przeciwko CPK włącza się również Żabia Wola, gdzie organizatorzy zapraszają mieszkańców do przyjścia z transparentami na parking przy Domu Kultury.

Stowarzyszenie Zanim Powstanie Lotnisko – CPK informuje o zorganizowaniu zgromadzenia w proteście przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zgromadzenie rozpocznie się w dniu 10 czerwca 2022 roku o godzinie 17.00 w Baranowie na placu przed Szkołą i Ośrodkiem Zdrowia.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: