W wyjątkowo upalny weekend, w sobotę 24 maja, odbyła się II Podkowiańska Dycha. Rozmach i sposób organizacji imprezy przerósł najśmielsze oczekiwania niemal wszystkich przybyłych zawodników jak i kibiców, a sam główny bieg ukończyło ponad pół tysiąca osób.

Już dawno  tereny wokół Pałacyku Kasyno i stawu nie  zapełniły się taką ilością osób. Co ważne, nie tylko biegacze mogli znaleźć tu coś ciekawego dla siebie. Do aktywnego wypoczynku zachęcał Graviatan Health ans Sport Clubs. Przygotowana została nawet mini siłownia dla dzieci. Fani motoryzacji, dzięki dilerowi BMW Inchcape Moto, mogli zapoznać się z najnowszym samochodem elektrycznym tej marki, a w namiocie pracowni JAKOOBCYCLES każdy mógł zobaczyć niesamowite rowery  BMC. Na stawie młodzież próbowała swoich sił w sportach wodnych, a wokół stawu w jeździe konnej, zaś całe rodziny mogły wziąć udział w różnych atrakcjach przygotowanych przez Wydział Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego.

Zawody rozpoczęły się od startu najmłodszych w kategorii od 0 do 8 lat na 400 metrów i od 9 do 14 lat na 800 metrów. Bieg główny na 10 km i towarzyszący na 2,5 km wystartowały po godzinie 11, a po nich wystartował  "bieg bez barier". Piękna pogoda, wymarzona dla kibiców, nie była już tak łaskawa dla biegających. Pomimo gorąca bieg ukończyło ponad pół tysiąca osób. Poniżej prezentujemy zwycięzców:

 • Kategoria Open 10 km (Kobiety/ Mężczyźni)
  • I miejsce Mieloch Tamara/ Pudełko Jakub
  • II miejsce Sobocińska Ewelina/ Florek Fabian
  • III miejsce Szewczykowska Anna/ Gosk Dominik
 • Kategoria Open 2,5 km (Kobiety/ Mężczyźni)
  • I miejce Misarko Aleksandra/Nowakowski Bruno
  • II miejsce Waszczak Karolina/Kowalski Krzysztof
  • III miejsce Kiełczykowska Sylwia/Syrwid Łukasz
 • Najszybsza Podkowianka – Mieloch Tamara
 • Najszybszy Podkowianin – Nowocień Jacek

Bieg z czasem 1:03:34 na 396 pozycji ukończył Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki. Gratulujemy wyniku! Po zawodach na wszystkich zawodników czekały napoje i owoce. Każdy,  po chwili odpoczynku, mógł posilić się grochówką i zjeść coś z grilla. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Dodatkowo pośród uczestników rozlosowano wiele nagród ufundowanych przez partnerów biegu.

Wielkie gratulacje należą się organizatorom biegu, jak i tym wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Bardzo  zdziwił nas fakt, że na imprezie cieszacej się tak dużą popularnością udało nam się zauważyć tylko kilku podkowiańskich radnych.  Jeszcze bardziej zostaliśmy zadziwieni gdy dowiedzieliśmy się, że nagrody ufundowane zostały przy wsparciu Starosty Powiatu Grodziskiego i Burmistrza... Grodziska Mazowieckiego, a organizatorzy ze strony Podkowy Leśnej nie otrzymali prawie żadnego wsparcia. Wielka to szkoda, bo impreza ta była skuteczną promocją  Podkowy Leśnej.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: II Podkowiańska Dycha


To może Cię zainteresować: