Śmiertelny wypadek na DK-8

Wczorajszej nocy w miejscowości Grzymek doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagenem, który po wcześniejszej kolizji z ciężarówką był poza pojazdem, został śmiertelnie potrącony przez inny pojazd ciężarowy, omijający stojące samochody. 38-letni mężczyzna zginął na miejscu tego wypadku. Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg i przypominają o używaniu elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze.

Grodziscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło  około 1.30 na trasie K-8 w Grzymku. Kierujący volkswagenem, który po wcześniejszej kolizji z ciężarówką wyszedł z pojazdu i wszedł na jezdnię, został śmiertelnie potrącony przez inny pojazd ciężarowy, omijający stojące samochody. 

Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg  i przypominają o używaniu elementów odblaskowych. W godzinach wieczornych i nocnych piesi muszą mieć świadomość, że bez odblasków nie są widoczni dla kierowców. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów!  

Bądźmy widoczni i dajmy się dostrzec kierowcom!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: