26 listopada władze gminy Żabia Wola przeprowadziły konsultacje on-line nowego projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej w Skułach. Ze względu na pandemię mieszkańcy mogli brać udział w konsultacjach w formie elektronicznej poprzez połączenie wideo oraz chat uruchomiony obok transmisji.

Jak zaznaczył wójt Piotr Rybka, w budynku tym panują wręcz spartańskie warunki. Dodatkowo władze gminy przewidują wyraźny wzrost liczby mieszkańców tego rejonu gminy. Podobne zdanie na temat szkoły ma Tomasz Drelichowski, architekt, mieszkaniec Żabiej Woli. – Nie czas tu na kosmetykę, ale na gruntowną zmianę. Budynek nie spełnia standardów nowoczesnej szkoły.

Podczas spotkania wójt prezentował nowy projekt szkoły. W wyniku rozbudowy, szkoła powiększy się niemal trzykrotnie. Zgodnie z projektem, nowa część zostanie wkomponowana w istniejący budynek z zachowaniem charakterystycznych elementów architektonicznych. Główne wejście zostanie przeniesione w rejon nowej sali gimnastycznej, dzięki czemu będzie mogła ona funkcjonować niezależnie od części dydaktycznej. W wyniku przebudowy powiększą się też sale lekcyjne, by spełniać obecne standardy. Wybudowana zostanie też sala sportowa o rozmiarach co najmniej 12 m x 24 m. Warto też zauważyć, że władze gminy liczą na pozyskanie dofinansowania zarówno z ministerstwa środowiska, sportu jak i programu Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych.

Inwestycja ta wzbudza wiele kontrowersji. Z jednej strony mieszkańcy tej części gminy głośno mówią o niedoinwestowaniu swojej okolicy i od lat składanych obietnicach. Z drugiej strony część mieszkańców podważa zasadność rozbudowy szkoły. Jakie jest państwa zdanie? Zachęcamy do obejrzenia materiału z konsultacji oraz do obserwowania najbliższych komisji, gdzie tematem tym zajmą się radni.

Zobacz: Omówienie propozycji projektu SP w Skułach

Zobacz: Odpowiedzi na pytania Mieszkańców ws propozycji projektu SP w Skułach

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Konsultują nowy projekt szkoły


To może Cię zainteresować: