24 maja br. Wójt Żabiej Woli Piotr Rybka podpisał umowę z wykonawcą na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Skułach. Do nowej szkoły uczniowie mają pójść we wrześniu 2023 r.

Dziś podpisaliśmy umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej z budową pełnowymiarowej sali gimnastycznej w miejscowości Skuły. W ostatnim postępowaniu złożono 9 ofert. Najtańszym wykonawcą byłą firma Monter z Obornik z kwotą 12 489 375,72 gr brutto. Jestem zadowolony z tego, że przetarg cieszył się tak dużym zainteresowaniem – mówił nam Piotr Rybka. – Budowa ma zakończyć się najpóźniej do końca czerwca 2023 r. Przewidujemy okres wakacyjny na wyposażenie budynku w meble i sprzęt IT. Obecna szkoła funkcjonuje od 60 lat i nie spełnia już standardów współczesnej oświaty. Przyszła szkoła będzie o 300% większym obiektem niż dotychczasowa. Można więc powiedzieć, że jest to bardziej budowa szkoły niż modernizacja.

W nowej szkole będzie 9 oddziałów, a w każdym po przynajmniej 25 dzieci. W budynku znajdzie się sala informatyczna, świetlica, biblioteka, harcówka i część socjalna ze stołówką. Przede wszystkim powstanie sala gimnastyczna odpowiadająca wymogom Ministerstwa Sportu. Obecnie do szkoły uczęszcza około 110 uczniów, okręg ten ma potencjał na ponad 200 uczniów. Niestety, ze względu na stan szkoły wielu z nich uczęszcza do innych szkół na terenie gminy i gmin ościennych. Mamy nadzieję, że nowa szkołą przyciągnie z powrotem uczniów, którzy codziennie muszą dojeżdżać do szkoły, a nowi mieszkańcy będą usatysfakcjonowani jej poziomem.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Umowa na szkołę w Skułach podpisana


To może Cię zainteresować: