Niedawno pisaliśmy o problemach z prawidłowym funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków w Żabiej Woli. Związany on były zaburzenia procesu oczyszczania po zrzucie niespełniających parametrów nieczystości. Niestety w ostatnim czasie problem powrócił, a mieszkańcy okolicznych nieruchomości skarżyli się na niedogodności związane z przykrym zapachem. Władze gminy oprócz szukania przyczyn zakupiły dodatkowe urządzeni mające na celu usprawnienie procesu technologicznego oczyszczania nieczystości.

Oczyszczalnia w Żabiej Woli, przyjmuje wyłączenie ścieki socjalno-bytowe i nie jest przystosowana do odbioru ścieków przemysłowych. Władze gminy podejrzewają jednak, że w ostatnim czasie do jednej ze studzienek kanalizacyjnych zlokalizowanych na gminnej sieci kanalizacyjnej miał miejsce niedozwolony zrzut ścieków przemysłowych z wozu asenizacyjnego. W rezultacie nastąpiło zanieczyszczenie złoża biologicznego, a w konsekwencji degradacja materiału biologicznego odpowiadającego za proces technologiczny oczyszczania ścieków w obiekcie. Zajście to zostało zgłoszone do organów ścigania. Jednocześnie pracownicy Urzędu Gminy prowadzą w zakładach podłączonych do kanalizacji kontrole w zakresie jakości odprowadzanych ścieków.

Podczas spotkania z mieszkańcami Wójt Gminy, Piotr Rybka, poinformował mieszkańców o zakupie dodatkowych urządzeń. Strumienice napowietrzające, mają za zadanie napowietrzać ścieki, a co za tym idzie usprawnić i przyspieszyć proces technologiczny oczyszczania nieczystości. W kolejnych dniach eksploatator będzie obserwował i oceniał efekty ich pracy.

Władze gminy zapewniają, że dokładają wszelkich starań, by oddziaływanie oczyszczalni ścieków na okoliczne domostwa było jak najmniejsze i będą informować o kolejnych działaniach

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pracują nad usprawnieniem oczyszczalni


To może Cię zainteresować: