Ponad 250 zawodników z 20 klubów wzięło udział 26 października w Mistrzostwach Polski DPD JKA Karate organizowanych przez grodziski klub UKS Budo. Nie zabrakło wielu emocji, a grodziscy karatecy zwyciężyli w klasyfikacji medalowej!

Zawody zorganizowane w grodziskiej hali sportowej Mistrzostwa zostały przeprowadzone według przepisów JKA. Otworzył je starosta Marek Wieżbicki i już na samym początku byliśmy świadkami najbardziej emocjonujących pojedynków seniorów –zakończonych z sukcesem dla organizatorów, gdyż założyciel klubu  UKS Budo Jakub Malicki zdobył trzeci raz z rzędu I miejsce w kategorii kumite i II miejsce w kategorii kata.

- To był mój pierwszy start od operacji barku. Lekarz sugerował wrócić do zawodów dopiero od listopada, ale nie mogłem się powstrzymać, aby wystartować w swoim mieście, przed moim podopiecznymi oraz Przyjaciółmi i Rodziną – mówił Jakub Malicki - Walka finałowa z Maciej Kosmacz dała nam wszystkim mnóstwo emocji. Najpierw przegrywałem, następnie remis, później ja wygrywałem i remis, dwie dogrywki i mam I miejsce w kategorii senior kumite trzeci raz z rzędu‼️ II miejsce w kategorii kata to miłe zaskoczenie, gdyż każdy z branży karate wie, że jestem przede wszystkim kumiciarzem

W zawodach grodziski klub UKS Budo okazał się potęgą zdobywając 15 złotych, 12 srebrnych i 15 brązowych medali. Warto zwrócić uwagę, że turniej ten miał też charakter charytatywny i przeprowadzono podczas niego zbiórkę dla ciężko chorej zawodniczki

 

KLASYFIKACJA GENERALNA KLUBÓW

KLUB

ZŁOTO

SREBRO

BRĄZ

4 miejsce

UKS Budo Grodzisk Mazowiecki

15

12

15

9

KK Kontra Żary

13

4

9

2

KS Jaguar Krosno Odrzańskie

5

6

6

1

JKA Łódź

2

3

 

 

KS Samuraj Wielkopolska

2

2

2

 

ABiRO Zielona Góra

2

1

1

 

KS Krosz Krotoszyn

2

 

 

1

AKT Piaseczno

1

5

5

2

KS Wojownik Otwock

1

2

 

 

KS Samuraj Przeźmierowo

1

1

5

1

Aido Warszawa

1

1

4

1

Leszczyński KK Inari

1

1

2

 

Antai Szczecin

 

3

2

1

Bonum Futurum

 

2

3

1

KSW Sudoku Otwock

 

1

4

4

KS Hikari Oleśnica

 

1

4

 

Czerwonacki KK Shotokan

 

1

 

 

KK Warszawa

 

 

4

 

KKT Zanshin

 

 

1

1

Dojo Mokotów

 

 

 

 

MUKS Pałac Młodzieży

 

 

 

 

 

46

46

67

24

 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

 

KUMITE CHŁOPCY 7 LAT I MŁODSI

1 m. Cyprian Stachowiak – ABiRO Zielona Góra

2 m. Aleksander Wandelt – Bonum Futurum

3 m. Adam Sobotka – ABiRO Zielona Góra

3 m. Aleksander Dias – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KUMITE CHŁOPCY 8 LAT

1 m. Tymoteusz Redliński – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Bartosz Warmijak – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Kornel Czarnecki – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Matvii Volosatov – KK Kontra Żary

 

KUMITE CHŁOPCY 9 LAT

1 m. Krystian Serwański – KK Kontra Żary

2 m. Gracjan Końcowik – KK Kontra Żary

3 m. Jakub Świdurski – Bonum Futurum

3 m. Tomasz Wysoczański - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KUMITE CHŁOPCY 10 LAT

1 m. Eryk Wdowiarski - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Maciej Nowak - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Aleksander Sadło – KK Kontra Żary

3 m. Mateusz Acedański – KSW Sokudo

 

KUMITE CHŁOPCY 11 LAT

1 m. Mateusz Kusztal – Aido Warszawa

2 m. Jakub Baranowski – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

3 m. Bartosz Trzmiel – Bonum Futurum

3 m. Krzysztof Sarba - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KUMITE CHŁOPCY 12 LAT

1 m. Karol Sakuta - KS Jaguar Krosno Odrzańskie

2 m. Jakub Kasprzak - KSW Sokudo

3 m. Stanislav Mamrenko - KS Jaguar Krosno Odrzańskie

3 m. Adrian Kosmalski – KKT Zanshin

 

KUMITE CHŁOPCY 13 LAT

1 m. Wojciech Dziędzioła - KK Kontra Żary

2 m. Marat Redel - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Ignacy Skalimowski - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Jakub Kowalczyk – KS Hikari Oleśnica

 

KUMITE CHŁOPCY 14-15 LAT

1 m. Wiktor Koziński - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Mikołaj Adamski – KS Hikari Oleśnica

3 m. Marcin Szymański - KK Kontra Żary

3 m. Jakub Tęgi - Leszczyński KK Inari

 

KUMITE CHŁOPCY 16-17 LAT

1 m. Hubert Pontus – Samuraj Wielkopolska

2 m. Dawid Jadkowski – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

3 m. Kacper Kowalczyk – KS Hikari Oleśnica

3 m. Mateusz Pawluk – KK Warszawa

KUMITE MĘZCZYZN 18-39 LAT

1 m. Jakub Malicki - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Maciej Kosmacz – Samuraj Wielkopolska

3 m. Marcin Kosmalski – Samuraj Wielkopolska

3 m. Radosław Kawałek – KK Samuraj Przeźmierowo

 

KUMITE MĘŻCZYZN +40

1 m. Paweł Zawadka - KS Wojownik Otwock

2 m. Vladimir Shakhov – JKA Łódź

3 m. Przemysław Siejak – Samuraj Wielkopolska

3 m. Krzysztof Kusztal – Aido Warszawa

 

KUMITE DZIEWCZĄT 7 LAT I MŁODSZE

1 m. Natalia Chmura - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Nina Muchowska – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

3 m. Julia Leszczyńska - AKT Piaseczno

3 m. Maja Żejmo – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

 

KUMITE DZIEWCZĄT 8 LAT

1 m. Nadia Wojakowska - KK Kontra Żary

2 m. Małgorzata Kucińska - AKT Piaseczno

3 m. Michalina Czarnecka – KSW Sokudo

3 m. Klara Czernik - AKT Piaseczno

 

KUMITE DZIEWCZĄT 9 LAT

1 m. Karolina Bęczkowska - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Zosia Knyziak - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Karolina Zabłotna - KK Kontra Żary

3 m. Bogumiła Zagrajek - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KUMITE DZIEWCZĄT 10 LAT

1 m. Natalia Jóźwiak – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

2 m. Iga Derus - AKT Piaseczno

3 m. Klaudia Pławska - KK Warszawa

3 m. Lena Kabin - KK Kontra Żary

 

KUMITE DZIEWCZĄT 11 LAT

1 m. Liliana Nowicka - KK Kontra Żary

2 m. Natalia Śnieg – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

3 m. Oliwia Szumow – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

3 m. Aleksandra Łuszczyńska - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KUMITE DZIEWCZĄT 12 LAT

1 m. Marta Pietrzak - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Nikola Seremak - KK Kontra Żary

3 m. Zuzanna Piechucka - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Celin Wunsche  - KK Kontra Żary

 

KUMITE DZIEWCZĄT 13 LAT

1 m. Natalia Popławska - KK Kontra Żary

2 m. Anna Gawrońska – KS Wojownik Otwock

3 m. Karolina Zaborek – KK Warszawa

3 m. Barbara Świątkowska - KK Samuraj Przeźmierowo

 

 

KUMITE DZIEWCZĄT 14-15 LAT

1 m. Julia Zwierzchowska - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Martyna Grajcar - KK Kontra Żary

3 m. Klaudia Rosiak - KK Samuraj Przeźmierowo

3 m. Aleksandra Kot - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KUMITE DZIEWCZĄT 16-17 LAT

1 m.  Martyna Kaj – KK Krotosz

2 m. Julia Świadek – Samuraj Wielkopolska

3 m. Hanna Sobkowiak – KS Hikari Oleśnica

3 m. Michalina Florjańska - Aido Warszawa

 

KUMITE DZIEWCZĄT 18-39 LAT

1 m. Katarzyna Łuczak – JKA Łódź

2 m. Emilia Drozdek – JKA Łódź

3 m. Anna Byczko – MSKT Ai-do

3 m. Natalia Urbanowska – KK Samuraj Przeźmierowo

 

KATA CHŁOPCÓW 7 LAT I MŁODSI

1 m. Szymon Budny - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Cyprian Stachowiak – ABiRO Zielona Góra

3 m. Marcel Gurgul - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

4 m. Aleksander Wandelt – Bonum Futurum

 

KATA CHŁOPCÓW 8 LAT

1 m. Kryspin Sozański - ABiRO Zielona Góra

2 m. Antoni Górzny – Bonum Futurum

3 m. Stefan Gozdek - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

4 m. Michał Piechucki - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KATA CHŁOPCÓW 9 LAT

1 m. Gracjan Końcowik - KK Kontra Żary

2 m. Gabriel Sobczak - KK Kontra Żary

3 m. Szymon Mazurek – KSW Sokudo

4 m. Kacper Rudziewicz - KK Kontra Żary

 

KATA CHŁOPCÓW 10 LAT

1 m. Miron Łąkowski – Leszczyński KK Inari

2 m. Maciej Nowak - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Aleksander Zamorski – AKT Piaseczno

4 m. Mateusz Acedański – KSW Sokudo

 

KATA CHŁOPCÓW 11 LAT

1 m. Jakub Baranowski – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

2 m. Mateusz Kusztal – Aido Warszawa

3 m Mateusz Wróbel - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

4 m. Krzysztof Sarba - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KATA CHŁOPCÓW 12 LAT

1 m. Piotr Bizukojc - KK Kontra Żary

2 m. Maciej Błotniak – ANTAI Szczecin

3 m. Mateusz Socha – ANTAI Szczecin

4 m. Adrian Kosmalski  KKT Zanshin

 

 

KATA CHŁOPCÓW 13 LAT

1 m. Marat Redel - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Jakub Kwacztński - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Aaron Stankiewicz-Władimirow - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

4 m. Ignacy Skalimowski - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KATA CHŁOPCÓW 14-15 LAT

1 m. Wiktor Koziński - UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Jakub Tegi - Leszczyński KK Inari

3 m. Cezary Mazurek – KSW Sokudo

4 m. Kajetan Marton – KSW Sokudo

 

KATA CHŁOPCÓW 16-17 LAT

1 m. Maciej Bizukojc - KK Kontra Żary

2 m. Dawid Jadkowski KS Jaguar Krosno Odrzańskie

3 m. Mateusz Pawluk – KK Warszawa

4 m. Karol Korzeniowski – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KATA MĘŻCZYZN 18-39 LAT

1 m. Sebastian Końcowik - KK Kontra Żary

2 m. Jakub Malicki – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Aleksander Panicz - Leszczyński KK Inari

4 m. Radosław Kawałek - KK Samuraj Przeźmierowo

 

KATA MĘŻCZYZN 40+

1 m. Marcin Leszczyna - Samuraj Wielkopolska

2 m. Vladimir Shakhov – JKA Łódź

3 m. Roland Kowalczak - Bonum Futurum

4 m. Krzysztof Kusztal - Aido Warszawa

 

KATA DZIEWCZĄT 7 LAT I MŁODSZE

1 m. Melania Malinowska - AKT Piaseczno

2 m. Antonina Korneluk - Czerwonacki KK

3 m. Nina Muchowska – KS Jaguar Krosno Odrzańskie

4 m. Justyna Węglińska – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KATA DZIEWCZĄT 8 LAT

1 m. Klara Czernik - AKT Piaseczno

2 m. Nadia Wojakowska - KK Kontra Żary

3 m Małgorzata Kucińska - AKT Piaseczno

4 m. Michalina Czarnecka - KSW Sokudo

 

KATA DZIEWCZĄT 9 LAT

1 m. Zosia Knyziak – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Karolina Bęczkowska – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Amelia Pytlarczyk – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

4 m. Amelia Ziółkowska - AKT Piaseczno

 

KATA DZIEWCZĄT 10 LAT

1 m. Natalia Jóźwiak - KS Jaguar Krosno Odrzańskie

2 m. Iga Sakuta - KS Jaguar Krosno Odrzańskie

3 m. Iga Derus - AKT Piaseczno

4 m. Laura Dygas - KS Krotosz

 

 

KATA DZIEWCZĄT 11 LAT

1 m. Liliana Nowicka – KK Kontra Żary

2 m. Aleksandra Łuszczyńska – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Natalia Śnieg - KS Jaguar Krosno Odrzańskie

4 m. Oliwia Szumow - KS Jaguar Krosno Odrzańskie

 

KATA DZIEWCZĄT 12 LAT

1 m. Marta Pietrzak – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

2 m. Antonina Zembowicz – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

3 m. Nikola Seremak – KK Kontra Żary

4 m. Zuzanna Piechucka – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KATA DZIEWCZĄT 13 LAT

1 m. Barbara Świątkowska - KK Samuraj Przeźmierowo

2 m. Agata Malinowska – ANTAI Szczecin

3 m. Hanna Pietrzykowska – ANTAI Szczecin

4 m. Julia Wolny – ANTAI Szczecin

 

KATA DZIEWCZĄT 14-15 LAT

1 m. Martyna Grajcar – KK Kontra Żary

2 m. Magdalena Zawadka - KS Wojownik Otwock

3 m. Klaudia Rosiak - KK Samuraj Przeźmierowo

4 m. Aleksandra Kot – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KATA DZIEWCZĄT 16-17 LAT

1 m. Martyna Kaj – KS Krotosz

2 m. Michalina Florjańska - Aido Warszawa

3 m. Hanna Sobkowiak - KS Hikari Oleśnica

 

KATA KOBIET 18-39 LAT

1 m. Katarzyna Łuczak - JKA Łódź

2 m. Natalia Urbanowska - KK Samuraj Przeźmierowo

3 m. Anna Byczko - MSKT Ai-do

4 m. Justyna Korzeniowska – UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki

 

KATA TEAM CHŁOPCÓW DO 11 LAT

1 m. KK Kontra Żary / Serwański / Volosatov / Rudziewicz

2 m. UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki / Wdowiarski / Nowak / Piechucki /

3 m. KK Kontra Żary / Końcowik / Sadło / Sobczak /

4 m. UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki / Sarba / Wróbel / Zagrajek /

 

KATA TEAM CHŁOPCÓW 12-17 LAT

1 m. UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki / Redel / Stankiewicz / Kwaczyński /

2 m. UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki / Koziński / Kaczmarski / Zemlich /

3 m. KK Kontra Żary / Szymański / Kościcki / Jadkowski /

4 m. KSW Sokudo / Marton / Mazurek / Kasprzak /

 

KATA TEAM DZIEWCZĄT DO 11 LAT

1 m. KS Jaguar Krosno Odrzańskie / Sakuta / Jóźwiak / Nowicka /

2 m. AKT Piaseczno / Czernik / Derus / Ziółkowska /

3 m. UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki / Bęczkowska / Grabczuk / Knyziak /

4 m. KK Kontra Żary / Zabłotna / Malinowska / Wojakowska /

 

 

 

KATA TEAM DZIEWCZĄT12-17 LAT

1 m. UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki / Pietrzak / Zembowicz / Piechucka /

2 m. ANTAI Szczecin / Pietrzykowska / Wolny / Malinowska /

3 m. KS Jaguar Krosno Odrzańskie / Śnieg / Jakubowska / Samek /

4 m. AKT Piaseczno / Jóźwicka / Cichocka / Florjańska /

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Sukces grodziskich Mistrzostw Polski DPD JKA 2019