Ratunek dla psa przyszedł w samą porę. Przedwczoraj, w godzinach wieczornych dyżurny Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał zgłoszenie od dwóch spacerowiczek z miejscowości Natolin, dotyczące odgłosów pisku cierpiącego zwierzęcia.

Na miejsce zadysponowano załogę Eko-Patrolu, który potwierdził obecność zwierzęcia i przystąpił do jego ratowania, po zlokalizowaniu dźwięku w terenie okazało się, że jest to pies, który znajdował się na terenie bagnistym w głębokim rowie pełnym brudnej wody. Schwytanie psa w tak podmokłym terenie było obarczone sporymi trudnościami i niemałym ryzykiem. Zwierzę było wystraszone, opadało z sił ponieważ w żaden sposób nie mogło się samodzielnie wydostać z rowu. Funkcjonariuszom straży miejskiej szczęśliwie udało się bezpiecznie wyciągnąć psa. Pies jest już bezpieczny dzięki szybkiemu zgłoszeniu do patrolu interwencyjnego, który jeszcze tego samego dnia ustalił właściciela, któremu zwrócono ,,zgubę’’. Dziękujemy za wrażliwe serca Paniom, które swoją czujnością i empatycznym zachowaniem mogą być przykładem dla innych, zaprezentowały prawdziwie obywatelską postawę nie zostawiając zagubionego psa bez niezbędnej pomocy.

Apelujemy, aby zawsze zachowywać środki ostrożności, przy wyprowadzaniu, trzymaniu psów, ale też nie przechodzić obojętnie w przypadku ujawnionych zabłąkanych zwierząt i zgłaszać sytuacje wymagające podjęcia interwencji do Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim pod numer alarmowy 986!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: