Grodziska Straż Miejska zapowiada koniec pobłażania dla osób, które nie stosują się do reżimu sanitarnego. W Grodzisku Mazowieckim ruszyły wzmożone kontrole noszenia maseczek w środkach transportu publicznego.

Funkcjonariusze, którzy widzą osoby bez maseczek przypominają o wymogach w tym zakresie, starają się także przekonać „zapominalskich” do ich używania.

Będziemy wspólnie z policją kontrolować autobusy komunikacji miejskiej, pociągi WKD, sklepy i inne miejsca, gdzie noszenie maseczek jest wymagane – mówi Dariusz Zalesiński, Komendant grodziskiej Straży Miejskiej. – Zamierzamy pojawiać się tam systematycznie i dbać o to, żeby nasi mieszkańcy i osoby przebywające na terenie gminy przestrzegały obowiązujących zaleceń dla naszego wspólnego dobra. Bezpieczeństwo mieszkańców w tym zakresie w sytuacji odnotowywanego wzrostu zakażeń jest dla nas priorytetowe.

Osoby, które nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa, muszą liczyć się z sankcjami, np. z mandatem do 500 zł. Straż Miejska informuje, że w przypadkach rażącego ignorowania tego obowiązku będzie kierowała wnioski do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, gdzie zostaną one rozpatrzone pod kątem odpowiedzialności administracyjnej.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bez pobłażania


To może Cię zainteresować: