Przetarg na realizację tak zwanej ,,ustawy śmieciowej” w Grodzisku Maz. wygrało Przedsiębiorstwo Usługowe Hetman Sp. z o.o., które przez 2,5 roku będzie odbierało śmieci od mieszkańców gminy, ale nie od firm, z których odbiór odpadów będzie przebiegał na dotychczasowych zasadach.
 
Kryterium wyboru firmy okazała się być cena, bo Hetman, spośród dziewięciu firm startujących w przetargu,  zaoferował najniższą. Według nowych stawek, mieszkańcy zapłacą: 9,80 zł. za odpady segregowane i 17 zł. za niesegregowane od jednej osoby na miesiąc.
Opłaty za odbiór śmieci będzie można wnosić bezpośrednio w kasie UM lub przelewem na konto. Do końca czerwca mieszkańcy mają otrzymać broszury informujące m. in. o terminach odbioru śmieci.
Odpady segregowane w workach firma odbierać będzie raz w miesiącu, w pojemniku dwa razy w miesiącu. Dwa razy w roku zabierane będą odpady wielkogabarytowe, cztery razy w roku opony czy akumulatory, od kwietnia do końca października także odpady zielone. – Worki dostarczy firma realizująca usługę - podkreśla burmistrz. – Odpady trafią do instalacji regionalnej, która znajduje się w Nadarzynie –poinformował 11 czerwca podczas oficjalnego spotkania prezes P.U. Sp. z o.o. Hetman, Mieczysław Sławomir Ciechomski.
Od 20 maja trwa w sprawie nowej ustawy śmieciowej cykl spotkań informacyjnych burmistrza Grodziska Maz. Grzegorza Benedykcińskiego z mieszkańcami gminy. Jednak nie wszystkie techniczne kwestie odbioru śmieci są jasne – np. kiedy dostarczone zostaną nowe worki.
Poza tym w wielu gminach mieszkańcy są zmuszani do oddania dotychczasowemu odbiorcy śmieci pojemników i kontenerów. W tej sprawie głos zabrał sam Wojewoda Mazowiecki, uznając to za bezprawny incydent, który należy zgłaszać do urzędów miast gmin, miast i województwa (informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z dnia 13.06.2013 r.), by te mogły interweniować.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: