Wczoraj po godzinie 18.00 wzrok spacerujących w Parku Skarbków w Grodzisku Maz. przykuło niecodzienne zjawisko. Karatecy z UKS Budo zakończyli tam rok szkolny. Rok, który przyniósł im wiele sukcesów.

Przed godziną 18.00 w Parku Skarbków z minuty na minutę robiło się coraz bardziej biało. Nie były to jednak ani niespodziewane, letnie opady śniegu, ani latające na wietrze płatki kwiatów, ale zmierzające na ostatnie w roku szkolnym dzieci i dorośli w klubowych karategach.

Po krótkiej rozgrzewce uczniowie wraz z swoimi mistrzami ćwiczyli precyzyjne obrony i ciosy, przechodząc do coraz bardziej zaawansowanego kata (układ z wyobrażonym przeciwnikiem, walka z cieniem). Nie zabrakło też znanych z zajęć zabaw. Spacerujące tego popołudnia w parku rodziny patrzyły na ten pokaz z zainteresowaniem, tłumacząc najmłodszym, czym jest karate. Lekcja zakończyła się w pobliskiej restauracji na wspólnych lodach.

Miniony rok szkolny, a zwłaszcza jego końcówka, była bardzo aktywna dla członków UKS Budo. Wielu uczniów zdało w ostatnim czasie egzaminy, potwierdzające nabyte przez nich umiejętności, a ich mistrzowie zajęli wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski. W swoim debiucie Wiktor Koziński został Mistrzem Polski w kategorii Junior Młodszy w konkurencji fukugo. W kumite zajął 3 miejsce.

Sensei Alicja Zalecińska została Wicemistrzynią Polski w kumite oraz zajęła 3 miejsce w fukugo. W konkurencji fukugo Sensei Kuba przegrał walkę w kitei o 3 miejsce, zajmując miejsce 5-8. W tej konkurencji brało udział ponad 30 zawodników, tak samo zakończyła się walka w konkurencji kumite indywidualne.

fot. UKS Budo

 

Życzymy UKS Budo wielu sukcesów na przyszłość, o których będziemy na łamach Obiektywnej Gazety Internetowej informować naszych czytelników.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Karate w parku


To może Cię zainteresować: