Wyjątkowo aktywna wiosna dla klubu UKS Budo z Grodziska Mazowieckiego, po wspaniale zorganizowanej I edycji Mazowiecka Liga Karate WKF 2019, za nami kolejny turniej Enoeda Cup 2019 zorganizowany w Strefie Ruchu w Książenicach.

Na swoim podwórku zawodnicy UKS Budo nie mieli sobie równych! Frekwencja Enoeda Cup 2019 przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W zmaganiach wystartowało około 200 zawodników. Warto zaznaczyć, że swoją obecnością zgromadzonych zaszczycił prezes JKA Polska Mariusz Jewdokimow. Enoeda Cup 2019 był to ostatni turniej przed Mistrzostwami Europy Dzieci w czeskim Kadaniu.

Zawodnicy UKS Budo wywalczyli dla Klubu worek medali. W klasyfikacji medalowej drużyn zajęli I miejsce!

H. Zaremba, T. Wysoczański, E. Wdowiarski

Warto tu też wspomnieć o sukcesach Jakuba Malickiego na organizowanych w minionym miesiącu Mistrzostwa Europy Japan Karate Association - największej organizacja karate Shotokan na świecie. Zawody zostały rozegrane w Norwegii w miejscowości Stavanger.

W ramach reprezentacji Polski z UKS Budo pojechali Jakub Malicki (kumite indywidualne, kumite drużynowe, kata drużynowe) oraz Radosław Tomczak (kata drużynowe).

Jakub Malicki w kategorii kumite indywidualne po wygraniu walki przed czasem z reprezentantem Francji, Norwegii, Włoch doszedł do finału swojej grupy i w dogrywce przegrał ze zwycięzcą Mistrzostw - reprezentantem Rosji, tym samym zajmując 5. miejsce najlepszego "kumiciarza" Europy - jest to historyczny wynik Polski na tak dużej imprezie. Zaś w kumite drużynowym z dwoma innymi reprezentantami Polski: Marcinem Kosmalskim oraz Maciejem Kosmaczem po wygraniu z reprezentacją Niemiec, a następnie Włoch, przegrali wejście do finału również ze zwycięzcą, czyli reprezentacją Rosji. Tym samy zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy JKA! Jest to również historyczny wynik, szczególnie ze względu na pokonanie bardzo mocnej, niemalże zawsze w czołówce Europy reprezentacji Niemiec.

Jakub Malicki na tych zawodach jedynie dwukrotnie przegrał - dwukrotnie z tym samym zawodnikiem z reprezentacji Rosji, jednakże był jedynym zawodnikiem, z którym Mistrz Europy miał dogrywkę. Niewiele zabrakło do medalu, niewątpliwie jest to największy sukces naszego Senseia w tak dużej organizacji o zasięgu światowym.

W Mistrzostwach Europy wzięło udział w sumie ponad 400 zawodników z 23 państw Europy. Polska wystawiła 7 reprezentantów. Teraz czas na Mistrzostwa Europy JKA Dzieci w maju w Czechach, na które UKS Budo ma najwięcej powołań w Polsce - jedzie z niego 23 dzieci.