Kpina z mieszkańców!

Planowali Państwo wyjechać na pierwszy listopadowy przedłużony weekend i odwiedzić groby bliskich? Niestety, część mieszkańców Grodziska Maz. może o tym zapomnieć, bo zdaniem firmy P.U. Hetman, sobota 2. listopada - to zwykły dzień roboczy.

W zeszłym tygodniu napisał do nas jeden z mieszkańców Grodziska Maz. zamieszkujący w rejonie nr 5, który wraz z pustym koszem na śmieci otrzymał kartkę z informacją o tym, że śmieci następnym razem ma wystawić nie 31 października (zgodnie z harmonogramem), a 2 listopada - w środku przedłużonego weekendu. - Nie wiem, jak mam traktować tę informację? Jak jakiś bezczelny żart? - dopytywał mieszkaniec, a my postanowiliśmy zapytać o to w grodziskim urzędzie.

Okazało się, że nie jest to żart. W przesłanej do naszej redakcji odpowiedzi firmy P. U. Hetman wynika, że: "Biorąc pod uwagę zwiększoną ilość odpadów do odbioru i bardzo dużo posesji do obsługi na dzień 31 października w uzgodnieniu z Urzędem Miasta w Grodzisku wyjątkowo ustalono zmianę terminu wywozu odpadów w rejonie 5 i przeniesienie go na 2 listopada. Jest to normalny dzień roboczy."

Pierwszy weekend listopada jest okresem, gdy wyjeżdża z domów najwięcej ludzi. Corocznie prowadzona przez policję akcja ZNICZ, informacje w mediach o gigantycznych korkach przy cmentarzach i na drogach dojazdowych do większych miast, są stałym elementem tego czasu. Niestety, widocznie dla firmy P. U. Hetman i grodziskich urzędników środek tego weekendu jest zwykłym dniem roboczym, w który, zgodnie z zamieszczoną ostanio na stronie urzędu informacją, mieszkańcy mają wystawić worki ze śmieciami o godz. 06.00 rano. Szkoda, że osoby odpowiedzialne za odbiór śmieci w Grodzisku bardziej przejmują się problemami logistycznymi firmy, która ma je odebrać, niż wygodą mieszkańców, którzy za to płacą.

Przygotowując ten materiał, zadzwoniliśmy w minioną sobotę  do biura obsługi klienta firmy P. U. Hetman z prośbą o informację. Niestety, dowiedzieliśmy się jedynie, że biuro to pracuje od poniedziałku do piątku. Czyżby pracownicy tej firmy mieli wolne w "normalny dzień roboczy", jakim ich zdaniem jest sobota?

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: