Nowoczesne oprogramowanie będzie wspierać kontrolę terenową nieruchomości w Grodzisku

Grodzisk Mazowiecki wprowadza nowy program wspomagający kontrolę terenową nieruchomości w Gminie. Od lipca kontrolerzy zostaną wyposażeni w tablety ze specjalną aplikacją o nazwie „Rewizor”. Dzięki połączeniu z prowadzonymi przez Urząd Miejski bazami danych, kontroler będzie miał, m.in. możliwość szybkiego „wykrycia” niezgłoszenia budynku do opodatkowania albo niezgłoszenia do systemu zagospodarowania odpadami komunalnymi.

Aplikacja pomoże też ustalić brak numeru porządkowego na nieruchomości, „odnaleźć” posesje nieuporządkowane, dymiące kominy, dziury w drodze i chodniku, czy też nielegalne wysypiska śmieci. Wprowadzone przez kontrolera do bazy informacje dadzą możliwość szybkiego wygenerowania raportów w podziale na ulice, obszary, czy rodzaje nieprawidłowości. Aplikacja umożliwi dodawanie zdjęć, filmów i notatek głosowych. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu, raporty będą szybko trafiały do odpowiednich komórek merytorycznych Urzędu Miejskiego, co znacznie poprawi czas reakcji na podjęcie stosownych działań eliminujących nieprawidłowości. Zebrane dane posłużą też ocenie stanu nieruchomości z terenu naszej Gminy, w tym dróg, chodników, parkingów oraz placów i parków miejskich.

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi pozwoli nam jeszcze szybciej reagować na niepożądane zjawiska i sprawiać, że nasza Gmina będzie miejscem coraz czystszym i przyjemniejszym do życia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: