Miał być szybko i jest. Nowy parking zlokalizowany bezpośrednio przy ulicy Bartniaka obok Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim oraz nieopodal Stawów Goliana. Teren zgodnie z zapowiedzią został utwardzony i ogrodzony ładnymi, metalowymi słupkami. Parking ma służyć zarówno odwiedzającym Stawy Goliana, jak i rodzicom przywożącym codziennie dzieci do szkoły.

Jest to parking tymczasowy, który ma służyć mieszkańcom do momentu, kiedy ruszy budowa lub rozbudowa szkoły. To dlatego teren jest jedynie utwardzony, tak by nie generować zbędnych kosztów.

-Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo miasto nie poniosło dużych nakładów na urządzenie parkingu. Teren został jedynie wyrównany i utwardzony tłuczniem. Dzięki temu, łatwo będzie można w tym miejscu rozpocząć prace budowlane przy budowie nowej szkoły. Przypomnijmy, Rada Miejska w ostatniej kadencji podjęła uchwałę w sprawie przeznaczenia tej działki pod rozbudowę szkoły.
Parking zgodnie z zapowiedzią powstał szybko i został uruchomiony w połowie wakacji.

Pojawienie się miejsca dla samochodów nie zatrzymuje planów rozbudowy dziś już zbyt ciasnej szkoły. Około września zostanie rozstrzygnięty konkurs na koncepcję architektoniczną rozbudowy budynku szkoły starej jedynki przy ulicy Kilińskiego, przypomina wiceburmistrz Maria Grabowska.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: