Przy ulicy Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim powstanie czteropoziomowy parking dla samochodów. Miasto będzie ubiegało się o pozyskanie funduszy na tę inwestycję. W tym roku rozpocznie się projektowanie przyszłego obiektu.

W ciągu 3-4 lat może powstać w grodzisku Mazowieckim tuż przy linii kolejowej Warszawa- Łódź wielopoziomowy parking. Decyzja o jego budowie została podjęta. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad jego projektem. Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądał, nie ulega za to wątpliwości, gdzie miałby się znajdować.

Ma zostać zlokalizowany pomiędzy Strażą Pożarną a nowym osiedlem mieszkaniowym wybudowanym w sąsiedztwie linii kolejowej czyli przy ulicy Żydowskiej.

- Byłby to parking dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego korzystających z kolei, którzy za 3 lata będą mogli swobodnie przejechać na drugą stronę miasta i wygodnie przejść na stację PKP oraz perony - mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Inwestycja powinna powstać po zakończeniu modernizacji linii kolejowej Warszawa- Łódź. Wówczas kierowcy samochodów osobowych będą mogli swobodnie przyjechać małym tunelem w śladzie ulicy Bałtyckiej z jednej na druga stronę miasta, a także skorzystać z przejścia podziemnego wyposażonego w windy, łączącego dzielnicę Łąki oraz stację PKP.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: