Lada dzień uruchomione zostaną światła przy przejściach dla pieszych na ul. Matejki i Warszawskiej w Grodzisku Mazowieckim. Rozwiązanie to, oczekiwane od lat przez okolicznych mieszkańców, ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i ograniczyć prędkość samochodów.

- Obie inwestycje wynikają ze zgłaszanych nam wcześniej problemów przez mieszkańców, ale także, należy tu podkreślić, są wynikiem analizy projektantów. – mówił nam Burmistrz Tomasz Krupski - Z jednej strony światła przy ul. Matejki uwzględniają fakt, że mamy tutaj drogę wojewódzką, na której natężenie ruchu jest bardzo duże, a przejście znajduje się w newralgicznym punkcie. Łączy strefę przemysłową z resztą Łąk, ale korzystają z niego też uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, oraz niejednokrotnie uczniowie, którzy przechodzą na drugą stronę ulicy. Cała przebudowa tego odcinka ulicy cieszy, bo miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. – dodał Tomasz Krupski.

Kwestię bezpieczeństwa na ul. Warszawskiej i Emili Plater poruszaliśm na naszych stronach wielokrotnie. Warto wspomnieć, że ulice te, aktualnie remontowane, mają już niedługo pełnić rolę „małej obwodnicy” Grodziska Maz. Niestety, od lat mieszkańcy tych okolic skarżą się na zbyt szybko poruszające się samochody. - Mieszkańcy oś. Szczęsne od kilku lat zgłaszali problem bardzo szybko poruszających się samochodów. – przypominał Burmistrz Tomasz Krupski - Oczekiwali radykalnego rozwiązania problemu i odpowiedniego zabezpieczenia pieszych i rowerzystów. W ocenie wielu osób pulsujący znak o przekroczeniu prędkości był niewystarczający. Projektanci rekomendowali właśnie takie rozwiązanie.

Warto zaznaczyć, że przejście dla pieszych sąsiaduje z placem zabaw, oraz jednym z wyjść ze Stawów Walczewskiego. W rejonie tym powstaje też intensywna zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Mamy nadzieję, że reagujące na nadmierną prędkość aut światła, wspomagane umieszczoną na okolicznym słupie kamerą miejskiego monitoringu, rozwiążą podnoszony od lat przez mieszkańców problem.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: