Pomimo pandemii, zawodnicy UKS Budo nie zwalniają tempa. W sobotę, 21 listopada br., reprezentacja klubu z sukcesami wzięła udział V Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF „SOLNO CUP”. W zawodach brało udział 25 klubów. UKS Budo zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Organizowane w Inowrocławiu zawody były jednymi z nielicznych zawodów ogólnopolskich w tym okresie. Przeprowadzone zostały w trzech kategoriach wiekowych, w konkurencjach kumite – walka, oraz kata – indywidualne i drużynowe. Jak tłumaczył nam Mariusz Kaczmarek – prezes Inowrocławskiego Klubu Karate, głównym problemem był nadmiar chętnych. – Zawsze drżymy o to, czy przyjedzie dostateczna liczba klubów i zawodników, czy będzie fajna rywalizacja. W normalnej sytuacji mamy co tydzień w Polce zawody. Można wybrać i przeważnie wybieramy tam, gdzie jest najbliżej, tam gdzie jest największa konkurencja. Teraz to zainteresowanie nas przerosło. Wszyscy chcą trenować, ćwiczyć. Czują głód zawodów, a my mamy z tyłu głowy to, że jest pandemia i powinniśmy to wszystko ograniczać. Dlatego zawody podzieliliśmy właściwie na trzy grupy wiekowe.

Zawodnicy UKS Budo zajęli wysokie 5. miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 4 złote, 1 srebrny i 8 brązowych medali.