Rusza akcja bezpiecny długi weekend

W weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji będą prowadzili działania "Bezpieczna prędkość" i "Trzeźwy kierowca". W trakcie działań funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących. A już dziś, w social mediach Komendy Stołecznej Policji kolejny spot.

Przed nami weekend. Dla wielu z nas to czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego stołeczni policjanci rozpoczynają działania ”Bezpieczna prędkość” i "Trzeźwy kierowca". Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.  A już dziś, w social mediach Komendy Stołecznej Policji kolejny spot przedstawiający kontrolę stanu trzeźwości.

Pamiętajmy też, że konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dozwolonych limitów prędkości i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu ponoszą nie tylko sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inni uczestnicy ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: