W sobotę, 22 listopada, w Teatrze Letnim MCK, licznie zgromadzeni goście Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję podziwiać prace prezentowane na wystawie „Aktywni Seniorzy na start”, zorganizowanej w ramach ASOS (Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych) - „ Milanowscy seniorzy - aktywni - sprawni – zdrowi”.

 Na wystawie zgromadzono 120 prac, w tym: obrazy i rysunki autorstwa 6 słuchaczek i słuchaczy Uniwersytetu, fotografie wykonane przez 3 słuchaczy i kilka rzeźb mieszkańca Milanówka, gościa MU3W. Wchodzący otrzymywali karteczki, na których mieli wpisać numery 3 obrazów i 3 fotografii, ich zdaniem najpiękniejszych. Wybrane obrazy i fotografie znajdą się w przygotowywanym albumie pocztówek. Świetny pomysł ale wybór bardzo trudny, gdyż na wystawie znalazło się bardzo wiele pięknych prac. Wybierający kilka razy przechodzili wzdłuż ścian sali widowiskowej, przy których były prezentowane. Zdarzało się, że weryfikowali swoje wybory, zmieniając już wpisane numery. Niektórzy żałowali, że muszą swój wybór ograniczyć do 3 prac w każdej grupie.

Po zebraniu karteczek, Prezes MU3W Dominika Inkielman powitała zebranych, a wśród nich burmistrza Jerzego Wysockiego. Następnie przedstawiła osiągnięcia Uniwersytetu, w tym już trzykrotne dofinansowanie projektów realizowanych w ramach ASOS.

Po to by to dofinansowanie otrzymać należało wystartować w konkursie ofert i przygotować ofertę lepszą od kilku tysięcy innych ofert. Ale o tym dowiedzieliśmy się już ze słów Ministra Władysława Kosiniak-Kamysza, wypowiedzianych podczas inauguracji X roku akademickiego MU3W, które przytoczył w profesjonalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej, członek zarządu Uniwersytetu – Michał Inkielman. W prezentacji pokazano również inne rodzaje aktywności słuchaczy MU3W: warsztaty zdrowia, pływanie, gimnastykę na sucho i na mokro (w wodzie), nordic-walking, jogę i taniec.

Efekty pracy grupy tanecznej, pracującej z panią Agnieszką Feręc, mogliśmy podziwiać nie tylko na prezentacji ale także na żywo. Tancerze prezentujący swoje umiejętności zostali nagrodzeni przez zebranych brawami  za kunszt  i za odwagę.

Kolejnym punktem programu był występ Krystiana Makstona – aktora, piosenkarza, muzyka, kuplecisty, a nawet śpiewaka.

Spotkanie z okazji otwarcia wystawy zakończył wieczór taneczny w rytmie jazzu nowoorleańskiego.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Aktywni Seniorzy na start


To może Cię zainteresować: