Przyjechała na zaproszenie Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaskoczyła nas ciągle pięknie brzmiącym głosem, wspaniałą sylwetką, energią i radością życia. Nie ukrywała zaskoczenia wysoką klasą fortepianu jakim dysponuje Centrum Kultury. Miłe słowa skierowała do Prezes MU3W i słuchaczy Uniwersytetu.

Licznie zgromadzoną publiczność powitała Dominika Inkielman Prezes MU3W, przypominając najważniejsze fakty z życia artystki:

Urodziła się w Czerniowcach, przed wojną leżących w Rumunii, z matki Rumunki i ojca Polaka. Do Polski przyjechała po wojnie. Nie znała ani słowa po polsku. Razem z rodzicami zamieszkała we Wrocławiu… Była gwiazdą polskiej piosenki w latach 60. i na początku 70… Popularność przyniosły jej przeboje, za które zdobyła nagrody na festiwalach piosenki w Opolu – "Nie chodź tą ulicą", "Po co nam to było", "Romantyczność". Spodobała się też we Francji – znająca francuski piosenkarka występowała nad Sekwaną… Wydaje książki. Poświęca je m. in. swojej wielkiej fascynacji – piosence francuskiej, z jej królową – Edith Piaf. Uczy w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku - wykłada tam historię piosenki francuskiej i wiedzę o kulturze… Piosenkarka, aktorka, dziennikarka.

Piosenką „Romantyczność” artystka rozpoczęła swój koncert, w którym znalazły się piosenki znanych autorów, ze „słodkich lat sześćdziesiątych”, w tym między innymi: Pożegnanie z Orfeuszem, Nie wierzę piosence, Deszcz, Szeptem do mnie mów, Nie z każdej mąki będzie chleb, Gdy mi Ciebie zabraknie - śpiewana razem z publicznością oraz 2 piosenki Edith Piaf: Mon Dieu śpiewaną po polsku i Non, je ne regrette rien - wykonaną po francusku. Podziwialiśmy również aktorski kunszt Joanny Rawik, słuchając fragmentu życiorysu Edith Piaf z okresu jej pobytu w USA. Joannie Rawik akompaniował na fortepianie Eugeniusz Majchrzak, z którym jak przyznała jest zaprzyjaźniona od kilkudziesięciu lat. Niestety bisów nie było ale wszyscy, którym udało się kupić książkę lub płytę artystki mogli uzyskać jej wpis.

Współorganizatorem koncertu w Saloniku Literackim MU3W było Milanowskie Centrum Kultury.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Joanna Rawik w Milanówku


To może Cię zainteresować: