Cieszmy się, bo jest z czego

W dniu 9 listopada Milanówek podpisał umowę na realizację największego projektu inwestycyjnego w historii miasta - budowę 31,82 km sieci kanalizacji sanitarnej, w tym czterech przepompowni ścieków oraz modernizację ujęć wody i budowę stacji uzdatniania wody przy ul. Na Skraju. Oznacza to dla ponad 4600 kolejnych mieszkańców możliwość korzystania z miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Dofinansowanie wartego 46,2 mln zł Projektu realizowane będzie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Wiemy, w jakich bólach ten niewątpliwy sukces się rodził. Wielu z nas rozumie, że sukces Jerzego Wysockiego – Burmistrza, to sukces nas wszystkich, mieszkańców tego miasta, że sukces „to wiatr w żagle”. Wszystkim nam powinno zależeć, by ci, którzy zarządzają naszym miastem mieli jak najwięcej energii, by działać w dobrze pojętym interesie nas wszystkich. Niestety, są wśród nas również Ci, których ten sukces nie cieszy i czasem można odnieść wrażenie, że z przyjemnością kibicują porażkom.

W czasie konferencji prasowej, która odbyła się w dniu 14 listopada w Urzędzie Miasta, po powitaniu gości, w tym: kierownictwa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, odbyła się bardzo profesjonalna prezentacja projektu, w trakcie której Burmistrz Jerzy Wysocki przekazał wiele szczegółowych, interesujących informacji dotyczących jego realizacji.

Z przyjemnością słuchałam jak Dyrektor Krystian Szczepański z Funduszu komplementował Burmistrza Jerzego Wysockiego i Kierownika Projektu Zbigniewa Skłodowskiego. Milanówek jest ewenementem – powiedział. Mimo, iż podpisujemy umowy na wiele projektów, to pierwszy raz widzę by tak dobry projekt przygotował pracownik urzędu. Zwykle urzędy korzystają ze wsparcia zewnętrznych specjalistów. Pierwszy raz również spotykam się z sytuacją, by Burmistrz tak świetnie znał projekt i zasady jego finansowania. To dobrze wróży realizacji projektu.

Z przyjemnością słuchałam również gratulacji złożonych przez Panią Burmistrz Podkowy Leśnej Małgorzatę Stępień – Przygodę i wypowiedzi Księdza Stanisława Jurczuka, który wspominał jak w 2000 roku, wspólnie z miastem realizował kanalizację w ulicy Piasta. To właśnie z jego wypowiedzi pochodzi tytuł artykułu.

Konferencję zaszczycili swoją obecnością członkowie kierownictwa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie: Tomasz Skrzypczyński - Prezes, Andrzej Nocoń - Zastępca Prezesa, Krystian Szczepański - Dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych, Jarosław Sarul - Kierownik Sekcji Identyfikacji i Przygotowania Projektów, Anna Mzyk - Dyrektor Wydziału Organizacyjnego.

Należy również dodać, że Burmistrz podziękował wszystkim, którzy są współautorami sukcesu, wymieniając między innymi: Wiceburmistrza Ryszarda Malinowskiego, Kierownika Projektu Zbigniewa Skłodowskiego i Tego, którego już wśród nas nie ma, a z którym ten projekt zaczynał – Bogdana Koryckiego.

Poniżej informacja prasowa dotycząca projektu i prezentacja projektu, które otrzymaliśmy podczas konferencji.
 
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Konferencja i podpisanie umowy na dofinansowanie projektu budowa kanalizacji w Milanówku


To może Cię zainteresować: