Milanówek zorganizował w tym roku Dni Dzieci, bowiem początek obchodów Dnia Dziecka miał miejsce 29 maja br., podczas  Ekstremalnego spotkania z Mistrzem Rafałem Białym. W niedzielę 30 maja zorganizowano wiele ciekawych zajęć dla dzieci na parkingu Urzędu Miasta, a w Parku Zielony Dołek miał miejsce spektakl muzyczny „O muzyce między drzewami”, zaś 6 czerwca dzieci są zaproszone do Miasteczka Eksperymentów w Labiryncie pod Warszawą przy ul. Konopnickiej, oczywiście w Milanówku.

Gazeta Obiektywna uczestniczyła w spotkaniu z Rafałem Białym, które odbyło się na przejętym we władanie przez Milanowskie Centrum Kultury (MCK) terenie, na którym w 2011  r odbyły się Mistrzostwa Polski w MTBMX Dirt Jump. W spotkaniu, które prowadziła dyrektor MCK Aneta Majak uczestniczyło bardzo dużo dzieci, większość z rodzicami. Czytelnikom przypominamy, że Rafał Biały jest zawodnikiem teamu Freestyle Family. W 2012 r był 2-gim vice mistrzem Polski we freestyle motocross. Jak sam mówi, wszystko zaczęło się od rowerów. Uczestniczy w zawodach rangi Mistrzostw i Pucharu Polski, innych zawodach i pokazach na terenie całego kraju oraz poza granicami.

Rafał ma świetny kontakt z dziećmi. Z pytań, które dzieci mu zadawały dowiedzieliśmy się, że nie obyło się bez kraks, co nie oznacza, że kraksy kończą się rozbiciem motoru. Jeździ na motorze firmy KTM, który podobnie jak inni zawodnicy „dorabia” do potrzeb skoków. Mistrz oprowadzał po przygotowanym, pod jego nadzorem, terenie do skoków zarówno na rowerach jak i motorach. Wiele dzieci mogło również odbyć krótką przejażdżkę z Mistrzem, otrzymać jego autograf. Najważniejszą pozycją spotkania były jednak brawurowe pokazy skoków, nagradzane głośnymi brawami. Rafał Biały obiecał zebranej publiczności kolejne spotkanie. Można tylko żałować, że radni w tegorocznym budżecie zmniejszyli kwotę na promocję miasta z 50 tys. zł w ubiegłym roku na 20 tys. zł w tym roku, eliminując Rafała Białego ze sponsoringu Milanówka. Rafał w dalszym ciągu ma herb Milanówka zarówno na motorze jak i na bluzie, zaś na jego facebooku dalej Milanówek występuje wśród podmiotów wspierających.

W niedzielę, od godz.12:00 wiele propozycji interesujących aktywności przygotował Urząd Miasta. Wszystkie propozycje były trafione „w dziesiątkę”. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się „Koło Fortuny” obsługiwane przez Straż Miejską oraz „Książka za zagadkę” i wystawa „Dzieci sprzed lat…”, na której można było zobaczyć zdjęcia milanowskich dzieci z lat trzydziestych XX w. Na zdjęciach znajdowały się kolorowe kółeczka, w które dzieci wpisywały swoje skojarzenia związane z danym zdjęciem. Obie propozycje przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. Byli również chętni do gry w szachy. Dzieci ciekawił nowy samochód Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie chętnie zapraszali dzieci do samochodu. Można było również puszczać bańki mydlane. Wielu chciało udokumentować swoje talenty malarskie, malując kolorową kredą na parkingowej kostce. Kolorową kredę i popcorn zapewnili organizatorzy, wśród których była również Rada Rodziców SP Nr 3.

Żałujemy, że nie udało nam się być na spektaklu muzycznym „O muzyce między drzewami”, na które zaprosiło dzieci Milanowskie Centrum Kultury.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dni Dzieci w Milanówku


To może Cię zainteresować: