Te słowa wypowiedziała do słuchaczy MU3W Anna Osiadacz, koordynator projektu „Milanowscy Seniorzy XXI w.”, podczas uroczystego spotkania, w którym Prezes Uniwersytetu Dominika Inkielman, przekazała wiele ciekawych informacji dotyczących realizacji projektu i poinformowała o jego efektach. Projekt był dofinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej i realizowany od października 2012 roku.

Z ciekawych zajęć, prowadzonych w ramach projektu, mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Milanówka w wieku 60+, nie tylko słuchacze MU3W. Zajęcia były prowadzone w następujących obszarach:
  • Uwierz w siebie – Jak oswoić zmianę? – Jak realizować się po 60? – spotkania z   psychologiem.
  • Nowoczesne technologie – Internet, bankomat, wpłatomat, telefon komórkowy.
  • Profilaktyka zdrowia – zdrowe odżywianie i gotowanie, masaż, ćwiczenia ruchowe.
  • Kawa z prawnikiem – spotkania grupowe oraz indywidualne porady notarialne i prawne.
Dzięki prezentacji, zawierającej podsumowanie wyników projektu, przygotowanej przez pana Michała Inkielmana, mogliśmy dowiedzieć się, że:
  • W projekcie uczestniczyło 128 osób, w tym 49 niebędących słuchaczami MU3W.
  • Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone w obszarze Nowoczesne technologie, w których wzięło udział 98 osób, oraz w obszarze Profilaktyka zdrowia – 84 osoby.
  • Wiek słuchaczy był bardzo różny, najliczniejsza grupa to mieszkańcy w wieku 60 i 64 lata, ale byli również słuchacze w wieku 79 lat.
Ze słuchaczami pracowała dwunastoosobowa grupa profesjonalnych instruktorów.

O projekcie i jego wynikach piszę z nieukrywaną przyjemnością. Wyniki projektu pokazują, jak wielki potencjał tkwi w organizacjach pozarządowych, ile dobrego robią dla mieszkańców i jak nie doceniamy wiedzy i żywotności seniorów w naszym samorządowym życiu.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: