4-go sierpnia minęło 50 lat od dnia, w którym obiecali sobie dozgonną miłość. 13 grudnia o godz.15.00, podczas kameralnej uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Miasta w Milanówku, Burmistrz Jerzy Wysocki wręczył Dominice i Michałowi Inkielmanom, w imieniu Prezydenta RP, medal za  Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wcześniej, Szanowni Jubilaci dostali od Pana Prezydenta List Gratulacyjny.

Była część oficjalna, gratulacje i kwiaty  oraz ta mniej oficjalna, w której małżonkowie, odpowiadając na pytania Burmistrza, zapewniali że nie żałują swojej decyzji. Poznali się w Klubie Medyka. Miłość przyszła szybko, ale przez 2 lata „dojrzewali” do małżeństwa. Małżeństwo zawarli w Warszawie, potem przez 2 lata mieszkali w Grodzisku Mazowieckim, a następnie przeprowadzili się do Milanówka. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku 6 lat spędzili w Algerii, gdzie Pan Michał wykładał na uniwersytecie, a Pani Maria Dominika, używająca drugiego imienia, uczyła w Szkole Polskiej.

Jubilatka przyznała, że kasę w domu trzyma mąż. Dowiedzieliśmy się ponadto, że swój Złoty Jubileusz Państwo Inkielmanowie spędzili we dwoje, w ukochanej przez nich Prowansji, gdzie wybrali się samochodem - z namiotem.

Państwo Inkielmanowie są dobrze znani w Milanówku. Pani Dominika jest prezesem jednego z najaktywniejszych w Polsce Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Za swą działalność była przed kilku laty uhonorowana Milanowskim Liściem Dębu, a w tym roku otrzymała tytuł Powiatowego Mecenasa Kultury. Pan Michał dzielnie wspiera małżonkę w jej społecznej pracy.

Aktywni byli zawsze. Pani Dominika, polonistka, przez wiele lat uczyła języka polskiego w milanowskich szkołach. Wakacje spędzała często, oczywiście wraz z mężem, na harcerskich obozach. Pan Michał, inżynier elektryk, doktoryzował się z automatyki przemysłowej. Przez wiele lat zajmował się modelowaniem matematycznym w różnych dziedzinach: w chemii, w gospodarce wodnej i w makroekonomii. Wieloletni prorektor ds. studenckich w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania, nadal na stanowisku profesora tej uczelni.

Państwo Inkielmanowie mają dwoje dzieci i pięcioro wnucząt. Wszyscy mieszkają w Milanówku. Patrząc na aktywność Jubilatów trudno uwierzyć, że minęło już 50 lat od momentu, kiedy wypowiedzieli sakramentalne TAK.

Redakcja życzy Szanownym Jubilatom wielu lat w zdrowiu i małżeńskim szczęściu.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: