Do napisania tego tekstu sprowokował mnie apel pani burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej o zachowanie porządku w miejscach publicznych i na prywatnych działkach, skierowany do mieszkańców Milanówka http://www.milanowek.pl/aktualnosci.id_3218.

Trudno nie zgodzić się z treścią tego apelu ale uważam, że nie wypada kierować go do mieszkańców, dopóki nie zadba się o porządek na działkach, których właścicielem jest miasto, a także na miejskich tablicach ogłoszeń, które przecież powinny być wizytówką miasta. Jaka to jest wizytówka widzą Państwo na zdjęciu tablicy zamieszczonej u zbiegu ulic Królewskiej i Grudowskiej, przy ostatnim przystanku WKD.

Jak mieszkańcy mogą znaleźć w tym śmietniku zarządzenia pani burmistrz i powiadomienia np. o inwestycjach celu publicznego? Urząd Miasta ma obowiązek udostępniać te informacje mieszkańcom poprzez publikowanie ich na stronie internetowej w bip-ie oraz na tablicach  urzędowych ustawionych w różnych, ważnych punktach miasta. Dla mieszkańców niektóre informacje, szczególnie o inwestycjach celu publicznego, które mogą zagrażać ich interesom, są często bardzo istotne. Tylko jak je wyłuskać szybko z tego śmietnika szczególnie w sytuacji, gdy na odwołanie od decyzji lub zgłoszenie swoich uwag mamy 7 dni? Przed kilku laty do mieszkańców będących stroną, w przypadku tego typu inwestycji wysyłano pisma. Niestety z tej formy powiadamiania zrezygnowano.

O fatalnym stanie tablic informowałam magistrackich urzędników przed kilkoma tygodniami. Niestety nic się nie zmieniło, a znając tempo działań w wielu innych kwestiach można spodziewać się, że zmiana nastąpi w przyszłym roku. Oby!!!

O innych wstydliwych miejscach naszego miasta ogrodu poinformujemy w kolejnym artykule.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: