29 kierowców z nadmierną prędkością

Pod koniec marca, na terenie działania Komendy Stołecznej Policji prowadzone były działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021”. Ich nadrzędnym celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków drogowych przez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Na drogach powiatu grodziskiego policjanci ujawnili 29 wykroczeń w tym zakresie.

W czasie wczorajszych działań grodziscy policjanci prowadzili kontrole na wielu odcinkach dróg w całym powiecie. Niestety nie wszyscy kierujący przestrzegali tak ważnego elementu bezpieczeństwa, jakim jest właściwa prędkość. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 29 wykroczeń, dotyczących nie przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Jeden z kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h i stracił prawo jazdy. Policjanci ujawnili także rowerzystę, który poruszał się po drodze w stanie nietrzeźwości.  

Należy pamiętać, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków na drodze zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza jego szanse na przeżycie.

Policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na bezpieczną prędkość kierujących, a podobne specjalne działania w tym zakresie będą prowadzone w tym roku jeszcze wielokrotnie.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: