Wczoraj, w samo południe, na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. 41 grodziskich mundurowych wyróżniono medalami, odznaczeniami i aktami nominacyjnymi na wyższe stopnie służbowe, a życzenia funkcjonariuszom złożyli m.in. przedstawiciele samorządu.

W uroczystości udział wzięli: insp. Krzysztof Smela – I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji, Michał Prószyński – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, starosta Powiatu Grodziskiego – Marek Wieżbicki, burmistrz Grodziska – Grzegorz Benedykciński oraz przedstawiciele samorządów miejskich i gminnych z terenu całego powiatu. Uroczysty apel zgodnie z policyjnym ceremoniałem rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. i złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Stołecznemu Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim podinsp. Wojciech Bogiel podziękował policjantom i pracownikom grodziskiej komendy za codzienną, ofiarną służbę. Wyrazy uznania skierował również do rodzin funkcjonariuszy oraz władz samorządowych, które od wielu lat wspierają policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Życzenia, wyrazy uznania i mnóstwo ciepłych słów do policjantów i pracowników grodziskiej komendy skierowali także Marek Wieżbicki  – starosta powiatu grodziskiego i burmistrz Grodziska – Grzegorz Benedykciński i wójt Gminy Żabia Wola – Piotr Rybka.

W najbliższym numerze Obiektywnej, który ukaże się 29 lipca, Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim opowie m.in. o tym, czy w naszym powiecie jest bezpiecznie, a także o swoich początkach w mundurze i akcji, którą zapamięta do końca życia. 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto policji w powiecie grodziskim


To może Cię zainteresować: