Bez tego Szpitala Grodzisk byłby zupełnie innym miastem […] Miałem świadomość, że pojawi się tu wielu wspaniałych ludzi […] wielu z nich tu zamieszka […] Dzisiejsze spotkanie to jest hołd złożony w Waszym kierunku. Dziękuję. To słowa skierowane przez burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, do pracowników Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II, podczas Uroczystej Gali, która odbyła się w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury w dniu 15 stycznia 2019 r. Uroczystą Galą uczczono 15 lat profesjonalnej działalności Szpitala, a także uzyskanie wspaniałej pozycji w rankingu gazety Rzeczpospolita – Ranking Szpitali 2018:

  • I miejsce w kategorii Najlepszy Szpital w Województwie Mazowieckim,
  • I miejsce w kategorii Sieć Szpitali, Poziom II w skali kraju,
  • IV miejsce w kategorii Szpitale Zabiegowe, Wielospecjalistyczne i Onkologiczne w skali kraju.

Na początku Gali minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Następnie słowa podziękowania skierowali do pracowników szpitala: burmistrz Grzegorz Benedykciński i przedstawiciel właściciela – starosta powiatu grodziskiego Marek Wieżbicki.

Starosta powitał wszystkich zaproszonych gości i wyraził nadzieję na uruchomienie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Ponadto podkreślił, że o renomie szpitala świadczą wyniki rankingów, ale przede wszystkim pacjenci, którym uratowano życie lub poprawiono jego komfort.

Kolejnym punktem programu był koncert chopinowski, w którym kilka utworów, nagrodzonych przez publiczność gromkimi brawami, wykonali: uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 im. Emila Młynarskiego w Warszawie: Laura Wylezińska i Kajetan Niemirowicz-Szczytt  oraz Kacper Tołoczko – laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Po koncercie wyświetlono film przypominający historię jubilata: 1981  – idea budowy szpitala (inicjatywa NSZZ Solidarność pracowników służby zdrowia), 1989 – wmurowanie kamienia węgielnego, 1992 – przerwanie budowy, 1996 – wznowienie budowy dzięki staraniom władz samorządowych, po wcześniejszym przeprojektowaniu szpitala, 1999 – przejęcie inwestycji przez powiat grodziski, 2002 – uruchomienie pierwszych oddziałów, 2003 – przyjęcie pierwszych pacjentów. W filmie przedstawiono również wiele danych statystycznych pokazujących dynamiczny rozwój szpitala.

Następnie wręczono wiele wyróżnień lekarzom i pielęgniarkom, przypominając przede wszystkim ich osiągnięcia zawodowe, ale także aktywność w życiu prywatnym, a w przypadku jednej wyróżnionej nawet zwycięską walkę z samochodem straży pożarnej jadącym na sygnale. Dyplomy od władz samorządowych dostali również kierujący szpitalem: dyrektor Krystyna Płukis i zastępca dyrektora ds. lecznictwa  prof. dr hab. Jacek Pawlak, którzy zrewanżowali się pięknymi aksamitnymi poduszkami z wyhaftowanymi koronami.  

Dyrektor Krystyna Płukis odczytała kilka, z wielu gratulacyjnych listów, które szpital otrzymał od tych, którzy nie mogli wziąć udziału w Gali.

Pracownicy nie zapomnieli o prezencie dla swojej szefowej. Wręczyli dyrektor Krystynie Płukis  ogromny bukiet róż wraz z piękną lampą i dedykacją, by przy jej świetle pozytywnie rozpatrywała podania pracowników o podwyżki. To spowodowało zaproszenie do wypowiedzi dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ pana Filipa Nowaka, który jednak okazał się dość asertywny i mimo lekkich nacisków nie obiecał żadnych dodatkowych pieniędzy.

Galę prowadził pan Łukasz Nowacki. Przybyło na nią wielu zaproszonych gości. Wśród nich udało nam się zauważyć przewodnicząca Rady Miasta Milanówka Janinę Moławę i burmistrza Piotra Remiszewskiego. Galę zakończył poczęstunek w restauracji „Babie Lato”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Szpital Zachodni ma już 15 lat


To może Cię zainteresować: