Już niebawem Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim zainwestuje fundusze europejskie w nowy, ekologiczny i ekonomiczny układ energetyczny do wytwarzania ciepła. To dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa mazowieckiego, które na ten cel przeznaczyło ponad 5 milionów 755 tysięcy złotych.

W ramach projektu zaplanowano prace budowlane i remontowe, m.in.: budowę systemu kogeneracyjnego, kotłowni gazowej, sieci zewnętrznych oraz wykonanie instalacji produkcji chłodu, elektrycznej, a także systemu sterowania i monitoringu. Instalacja będzie wytwarzać w skojarzeniu energię cieplną, elektryczną oraz chłód. Układ będzie zasilany paliwem gazowym.

Realizacja projektu umożliwi szpitalowi prowadzenie racjonalnej i oszczędnej gospodarki zasobami energetycznymi. Przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych, ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i poprawy komfortu korzystania ze zmodernizowanego budynku szpitala. Całkowita wartość projektu to blisko 7 milionów 200 tysięcy złotych.

 

Mówi Krystyna Płukis, dyrektor grodziskiego szpitala:

 

Tą jak i wiele innych ciekawych informacji przeczytali Państwo dzięki

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: