Prędkość jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych, która ma duży wpływ na skalę ich skutków. W dniu 26 kwietnia 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Komend Powiatowych Policji na terenie garnizonu stołecznego przeprowadzą działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2022”. Głównym celem tych działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy ,w trakcie działań ujawnili 102 wykroczenia.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do przepisów dotyczących dozwolonej prędkości, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki ujawnili 102 wykroczenia. Nałożono 89 mandatów karnych na kierujących pojazdami, skierowane zostały 2 wnioski o ukaranie do sądu i zastosowano 11 pouczeń. W obszarze zabudowanym 2 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h i zgodnie z przepisami stracili prawo jazdy, zatrzymane zostały także 2 dowody rejestracyjne. W trakcie działań policjanci dokonali 112 badań stanu trzeźwości kierujących.

Należy pamiętać, że kierujący, którzy nie stosują się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także poruszają się z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków na drodze, zagrażają nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza jego szanse na przeżycie.

Policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na bezpieczną prędkość kierujących, a podobne specjalne działania w tym zakresie, będą prowadzone w tym roku jeszcze wielokrotnie.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2022


To może Cię zainteresować: