Rewolucja cyfrowa zatacza coraz szersze kręgi, a komputery i tablety nie tylko usprawniają pracę, ale powoli stają się niezbędnym narzędziem pracy dla każdego. Rewolucyjne zmiany dotknęły również na ostatniej sesji gordziskich radnych, którzy otrzymali tablety.

Tablety zastąpić mają papierową dokumentację z projektami uchwał. Pomimo kosztu ich zakupu (ok. 25 tys zł), inwestycja ta ma znacznie obniżyć koszty funkcjonowania biura rady dzięki wyeliminowaniu stosów dokumentów papierowych.

Mimo że radni przed otrzymaniem tabletów przeszli specjalne szkolenie, zapowiadanego efektu nie udało się osiągnąć jeszcze na ostatniej sesji, na której obok dokumentacji elektronicznej na tabletach funkcjonowały także dokumenty w formie papierowej. Część radnych miała jeszcze drobne problemy z obsługą nowych urządzeń, a jak zdradzali nam w rozmowie, na niektórych tabletach nie były wgrane wszystkie niezbędne pliki. Była to już prawdopodobnie ostatnia sesja z papierową dokumentacją, zarówno dla radnych jaki i zgromadzonych na sali mieszkańców. Od najbliższej sesji wszystkie dokumenty mają być dostępne w wersji elektronicznej.

W założeniu cyfryzacja ma usprawnić działania poszczególnych insytycji. Niejednokrotnie niestety, zdarzało się, że je paraliżowała. Ludzie przyzwyczajeni do papierowego bałaganu, zupełnie nie mogli poradzić sobie z nowymi elektronicznymi porządkami. Czy tablety usprawnią pracę grodziskiej Rady? Z ciekawością sprawdzimy na najbliższych sesjach.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: