Współpraca rodziny, szkoły, kościoła i władz samorządowych daje szansę na całościowy rozwój człowieka, a taką współpracę widać w Grodzisku Mazowieckim. Frekwencja na tej mszy świętej, dużo rodziców z dziećmi, świadczy o tym, że dla społeczności lokalnej otwarcie tego dużego przedszkola jest ważnym wydarzeniem. To słowa biskupa Jareckiego wypowiedziane w homilii podczas mszy świętej,  rozpoczynającej uroczystości zawiązane z otwarciem Przedszkola nr 4 im. Króla Maciusia I, które odbyły się w sobotę, 3. września.

Po mszy świętej, odprawionej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej, w której uczestniczyły władze samorządowe i licznie zgromadzeni mieszkańcy, wszyscy przeszli na teren  przedszkola, gdzie kontynuowane były uroczystości. Burmistrz Grzegorz Benedykciński podziękował tym, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu. Podkreślił, że miasto prowadzi i będzie prowadziło politykę prorodzinną, dzięki której systematycznie wzrasta w mieście liczba rodzących się dzieci. Poinformował, że 26 września w Warszawie, podczas konferencji prasowej, będzie promowana „Karta Dużych Rodzin”.
Następnie zebrani mogli podziwiać wspaniałe występy przedszkolaków. Wprawdzie pani dyrektor uprzedzała, że młodzi artyści mieli tylko dwa dni na przygotowanie występów, ale widocznie do przedszkola chodzą bardzo uzdolnione dzieci, bo występy były piękne i nagradzane przez zebranych gromkimi brawami.
Po występach ksiądz biskup Piotr Jarecki poświęcił nowy budynek. - Lubię odwiedzać Grodzisk Mazowiecki, bo tu się czuje klimat przyjazny dla rodziny.  Dziękuję Wam za to, że kochacie dzieci. Od nas zależy kim te dzieci będą za 5, 10 czy 20 lat. To nasza przyszłość, nasz skarb, skarb naszych rodzin, Ojczyzny, Europy. Dziękuję Wam za otwartość na życie – mówił ksiądz biskup.
Następnie uroczyście przecięto wstęgę i zebrani w grupach mogli zwiedzać i podziwiać nowe przedszkole. A było co podziwiać. Kameralne, pięknie wyposażone sale, wesoła kolorystyka, funkcjonalne toalety. Zadbano nawet o to, by dzieci przebywające na wyższej kondygnacji nie patrzyły na szary dach niższego budynku i urządzono na nim ogród. Zadbano również, by otwarcie przedszkola było okazją do wspaniałej zabawy dla najmłodszych. Mam nadzieję, że załączone zdjęcia oddadzą klimat tego pięknego obiektu.

W Grodzisku Mazowieckim mieszka 2000 dzieci w wieku przedszkolnym, 1200 dzieci uczęszcza do przedszkoli samorządowych, w tym do nowo otwartego 275 dzieci, zaś 600 do przedszkoli prywatnych. I jeszcze jedna ważna informacja. Koszt 1 metra powierzchni tego pięknego i funkcjonalnego przedszkola nie przekroczył 3 tys. zł.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziskie dzieci mają nowe przedszkole


To może Cię zainteresować: