Lekcja bezpieczeństwa dla pierwszoklasistów

Wyjątkową lekcję dla uczniów klas I ze szkół podstawowych grodziskiej gminy przygotowali wczoraj przedstawiciele Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto i Gmina” oraz powiatowe i miejskie służby mundurowe. Podczas zajęć w Centrum Kultury z policyjnej prezentacji dzieci uczyły się jak być bezpiecznym na drodze, z pokazu przygotowanego przez strażaków dowiedziały się jak udzielać pomocy poszkodowanym, a jedno ze stowarzyszeń zaprezentowało prawidłowe zachowania w kontakcie z psem. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe zawieszki, do noszenia których zachęcali ich organizatorzy zajęć.

Już od kilku lat w pierwszych miesiącach nauki najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z grodziskiej gminy poznają zasady bezpieczeństwa i otrzymują elementy odblaskowe na specjalnie dla nich przygotowanej lekcji bezpieczeństwa. Takie spotkanie pierwszoklasistów z funkcjonariuszami różnych służb zostało zorganizowane wczoraj przez grodziskie Stowarzyszenie „Bezpieczne Miasto i Gmina” razem z przedstawicielami Urzędu Miasta i mundurowymi.

W sali kinowej dzieci poznały przedstawicieli poszczególnych służb i ich zadania. Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy przypomnieli im numery alarmowe i zapewnili o udzieleniu pomocy w każdej niebezpiecznej sytuacji. Wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe zawieszki, do używania których zachęcali ich organizatorzy podczas wręczania przedstawicielom każdej szkoły.

W kolejnej części spotkania przedstawicielki stowarzyszenia Homo and Animal przypomniały najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem. Wybrana grupa dzieci na scenie sprawdzała w praktyce jak zachowuje się labradorka Ever, gdy nie popełniają żadnych błędów, co bardzo przekonywało ich kolegów na widowni.

Następnie z przedstawionej przez policjantkę prezentacji „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” uczestnicy spotkania zdobywali niezbędną wiedzę na temat prawidłowych zachowań na drodze. Razem ze znanym z telewizji bohaterem, dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa dla pieszych i pasażerów pojazdów. Z komentarzy policjantki dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie tych zasad na co dzień.

Ostatnim elementem lekcji był pokaz ratownictwa przygotowany przez strażaków na placu przed Centrum Kultury. Dzieci miały okazję zobaczyć akcję ratunkową podczas wypadku drogowego.

Wszyscy organizatorzy mają nadzieję, że lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów, a telefony ratunkowe nigdy nie będą im potrzebne.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Lekcja bezpieczeństwa dla pierwszoklasistów


To może Cię zainteresować: