28 października br, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piastowie odbyła się debata społeczna pn.: „Bezpieczeństwo mieszkańców Piastowa”. Do udziału w debacie zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność.

Spotkanie z mieszkańcami Piastowa odbyło się wczoraj o 17.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Przy prezydialnym stole, w kierunku którego padały pytania z dziedziny bezpieczeństwa, zasiedli Komendant Komisariatu Policji w Piastowie podinsp. Dariusz Kruziewicz, Zastępca Komendanta podkom. Jakub Słobodzin oraz asystent naczelnika, Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie st. sierż. Michał Kozikowski.Udziałw debacie wziął Sekretarz Miasta Pan Artur Szlapa oraz Pan Andrzej Abramczyk -inspektor do spraw bezpieczeństwa Urzędu Miasta.

Mieszkańcy Piastowa podczas spotkania mieli okazję zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi ilości zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie gminy. Omówione zostały także zagrożenia związane z najbardziej uciążliwymi społecznie przestępstwami.

Na spotkaniu przypomniano założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przestawione zostały zagrożenia, które od czasu funkcjonowania tego narzędzia wprowadzili mieszkańcy gminy. Omówiono też, jakie działania podejmuje Policja po uzyskaniu w ten sposób informacji.

Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym.

Po prelekcji komendanta komisariatu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in.: przekraczaniu prędkości przez kierowców w rejonie ul. Warszawskiej, problemie parkowania na ul. Paderewskiego, Skorupki i w rejonie przychodni na ul. Reja. Dyskutowano także o rozbudowie miejskiego monitoringu.

Uwagi i wnioski zgłoszone podczas debaty oraz zawarte w ankiecie będą analizowane pod kątem poprawy poczucia bezpieczeństwa i skuteczności pracy funkcjonariuszy.

Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: