Dzielnicowy z żabiowolskiego posterunku i grodziski profilaktyk przeprowadzili spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żabiej Woli. Seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Policjanci przedstawili współczesne zagrożenia dotyczące między innymi różnego rodzaju oszustw oraz ruchu drogowego. Funkcjonariusze przedstawili również założenia kampanii pn. "Domowa Apteczka – Tylko Bezpieczna”.

Wśród wykładów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żabiej Woli znalazły się również zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Podczas spotkania w Domu Kultury dzielnicowy z miejscowego posterunku i grodziski profilaktyk omówili różne zagadnienia, które mogą pomóc osobom w starszym wieku uniknąć wielu współczesnych zagrożeń. Nie mogło zabraknąć wciąż aktualnego tematu oszustw metodą „na policjanta”, a także problemów wynikających z innych kontaktów telefonicznych z nieznanymi osobami. Policjanci przestrzegali także przed wpuszczaniem do domów podejrzanych osób, których wizyta nie była zapowiedziana.

Innym ważnym tematem było bezpieczeństwo seniorów na drogach. Funkcjonariusze przypominali o obowiązku używania elementów odblaskowych oraz o ostrożnym korzystaniu z dróg przez pieszych i rowerzystów. Zachęcali także do dzielenia się informacjami na temat zagrożeń w ruchu drogowym w najbliższej okolicy bezpośrednio z dzielnicowym lub za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci przedstawili także założenia kampanii pn. „Domowa Apteczka- Zawsze Bezpieczna”.  Seniorzy dowiedzieli się jak w racjonalny sposób korzystać z leków w domu, sprawdzać zawartość apteczek, unikać medykamentów z niesprawdzonych źródeł lub takich,  które straciły swoją ważność. Dla przypomnienia przekazanej wiedzy w tym zakresie, każdy uczestnik otrzymał organizer na leki.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: