Wczoraj mieszkańcy gminy Żabia Wola uczestniczyli w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa. Organizatorem spotkania był kierownik miejscowego posterunku Policji, a uczestniczył w nim Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. oraz wójt gminy. Dyskusje dotyczyły głównych zagrożeń występujących na terenie gminy i służyły wypracowywaniu wspólnych metod zapobiegania im.

Wczoraj w Urzędzie Gminy Żabia Wola odbyło się spotkanie Policji z mieszkańcami w ramach debat społecznych. W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. mł. insp. Grzegorz Styczyński oraz wójt gminy Pani Halina Wawruch. Celem debaty było diagnozowanie oczekiwań mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wymiana informacji na temat głównych zagrożeń między lokalną społecznością a Policją.

Kierownik Posterunku Policji w Żabiej Woli asp. Piotr Zarębski przedstawił krótką informację dotyczącą działań miejscowych policjantów w 2015 roku, która była wstępem do dyskusji o bezpieczeństwie. Podczas spotkania mieszkańcy wskazywali miejsca, w których potrzebne są częstsze patrole Policji oraz rodzaje zagrożeń, które są dla nich najbardziej uciążliwe. W kilku wypowiedziach pojawiał się temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który omawiał obecny na spotkaniu Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Policjanci z uwagą wysłuchali wszystkich głosów, odpowiedzieli na pytania i wątpliwości oraz zachęcali mieszkańców do współdziałania na rzecz bezpieczeństwa. Wszystkie postulaty uczestników debaty zostały przyjęte do realizacji zarówno przez policjantów z posterunku Policji, jak i innych funkcjonariuszy grodziskiej komendy powiatowej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: