Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

O dzielnicowych zwykło się mówić, że to tzw. „policjanci pierwszego kontaktu” – każdy może zwrócić się do nich o pomoc czy poradę. To ważne ogniwo pomiędzy policją, a społeczeństwem.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Michałowicach zawsze chętnie podchodzą do realizacji swoich obowiązków służbowych i spotykają się z mieszkańcami sołectw i osiedli.

Od września odbywają się zebrania sołectw i osiedli na terenie Gminy Michałowice, w których czynnie uczestniczą michałowiccy dzielnicowi. Tematy, które poruszane są podczas tych spotkań dotyczą szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci przypominają o metodach działania o metodach działania oszustów na tzw. Policjanta i odpowiadają na pytania nurtujące mieszkańców.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Michałowice


To może Cię zainteresować: