Spotkania na temat bezpieczeństwa na drodze

Uczniowie trzech klas ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podkowie Leśnej uczyły się dziś jak być bezpiecznym na drodze. Policjantka z grodziskiej komendy przekazała im ważne informacje na temat zasad zachowania jako pieszy i pasażer samochodu. Dzieci były bardzo zainteresowane codzienną pracą funkcjonariuszy i wszystkimi przedmiotami, których policjanci używają podczas służby.

Grodziscy policjanci zostali dziś zaproszeni do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podkowie Leśnej na lekcję bezpieczeństwa. Do uczniów z klas III i II wybrała się dziś policjantka grodziskiej komendy zajmująca się profilaktyką. Tematem zajęć w trzech grupach było bezpieczeństwo na drodze. Od policjantki dzieci dowiedziały się o różnych zadaniach Policji, w tym także o pracy na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Uczniowie przedstawili wiele osobistych negatywnych doświadczeń, które potwierdzały, że jest to miejsce wymagające szczególnej ostrożności. Policjantka przypomniała im najważniejsze zasady bezpiecznych zachowań, głównie jako pasażerowie samochodów i osoby piesze. Podczas spotkania dzieci wskazywały na wiele błędów popełnianych przez różnych użytkowników dróg. Policjantka poprosiła je o przypominanie rodzicom ważnych zasad bezpieczeństwa i o codzienną ostrożność na ulicach. Przypomniała też o używaniu elementów odblaskowych.

Spotkanie z dziećmi było też okazją do zaspokojenia ich ciekawości na temat codziennej służby policjantów oraz używanych do niej przedmiotów. Uczniowie poznali m.in. działanie urządzenia alkoblow, chętnie przymierzali kajdanki, policyjną czapkę, dowiedzieli się też kiedy funkcjonariusze używają pałki i broni służbowej. Dzięki wyjaśnieniom policjantki dzieci poznały główne zadanie Policji, którym jest niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym i codzienne dbanie o bezpieczeństwo w każdym miejscu.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: