Spotkanie z policjantami w świetlicy

Uczestnicy ferii zimowych w Świetlicy Motyle spotkali się z policjantami. Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich grodziskiej komendy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci oraz wobec osób obcych, opowiedzieli też o swojej pracy. Młodzi ludzie chętnie zapoznawali się z policyjnym wyposażeniem do służby i oglądali radiowóz. Po przypomnieniu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.

Wczoraj grodziscy policjanci zostali zaproszeni na spotkanie z uczestnikami ferii zimowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Szansa” z Żabiej Woli w Świetlicy Motyle. Dzieci z uwagą wysłuchały informacji na temat bezpieczeństwa w sieci, a także w kontaktach z osobami obcymi. Największą atrakcją jak zawsze był pokaz policyjnego wyposażenia do służby. Wszyscy chcieli przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę kuloodporną, a także obejrzeć z bliska kajdanki, czy pałkę.

Druga część zajęć odbyła się na dziedzińcu świetlicy. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególnie zwrócili uwagę na potrzebę używania elementów odblaskowych. Wszyscy bardzo ucieszyli się z odblaskowej zawieszki, którą policjanci wręczyli im z poleceniem korzystania w czasie każdej pieszej podróży. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia radiowozu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Spotkanie z policjantami w świetlicy


To może Cię zainteresować: