Policjant spotkał się wczoraj z seniorami w Milanówku. Podczas zorganizowanego spotkania z inicjatywy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej słuchacze dowiedzieli się między innymi jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjant ostrzegał przed wpuszczaniem do domu obcych. Przypomniał również zasady ruchu drogowego.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. „wnuczka” czy  „policjanta”, często przekazują oszczędności całego życia.

Podczas spotkania z seniorami policjant ds. profilaktyki społecznej, przestrzegał przed zagrożeniami na jakie są narażone osoby starsze. Informował również, w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Nie obyło się również bez przypomnienia przepisów ruchu drogowego.
Seniorzy przypomnieli sobie podstawowe zasady poruszania się po jezdni. Dowiedzieli się również jak prawidłowo korzystać z chodnika.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Podobne spotkania na terenie powiatu grodziskiego będą kontynuowane w najbliższym czasie. 

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: