Dzieci z grodziskiego przedszkola poznawały dziś pracę Policji i pierwsze zasady bezpieczeństwa. Zaproszona na spotkanie z dziećmi policjantka, poprzez zabawę uczyła i przypominała o właściwym zachowaniu na drodze, w domu, na podwórku i w przedszkolu. Dzieci chętnie zobowiązały się do przestrzegania wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie z dziećmi z Punktu Przedszkolnego przy grodziskiej Szkole Podstawowej Nr 1 to jeden z elementów edukacji o bezpieczeństwie, którą regularnie prowadzą grodziscy policjanci. Funkcjonariuszka w trakcie rozmowy i zabawy przypomniała najmłodszym najważniejsze zasady zachowania na drodze, a także w przedszkolu. Przedszkolaki w praktyce przećwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę. Policjantka wyjaśniła także dzieciom do czego służą elementy odblaskowe, a także wręczyła im świecące zawieszki i zachęciła do ich noszenia.

Przedszkolaki zobowiązały się do przestrzegania na co dzień poznanych zasad bezpieczeństwa oraz przypominania ich innym dzieciom, a także dorosłym.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: